Wydarzenia towarzyszące

Przez cały czas trwania Festiwalu zapraszamy do Teatralnej Krainy w Imparcie, gdzie pomiędzy spektaklami będzie można spróbować różnych aktywności związanych z teatrem: podszkolić warsztat aktorski, popracować z dramą i emocjami, rozwijać kreatywność, zbudować scenografię, pracować nad zadaniami grupowymi i po prostu dobrze się bawić.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Warsztaty tworzenia wielkich latawców z Fundacją Go’n’Act

4 października

16:00, Impart (sala nr 13)

Stworzone podczas zajęć wielkie, kolorowe latawce, uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą. Warsztaty dla dzieci od lat sześciuodbędą się w ramach projektu „Międzynarodowe gry podwórkowe”. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: projekty.gonact@gmail.com

Konsultacje dla nauczycieli

45 października

9:00-12:00, Impart (hol)

Bezpłatne konsultacje dla nauczycieli z Joanną Mirecką, autorką książki „Dzieci pomysłowej mamy”. Tytułowa pomysłowa mama podpowie, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach i pokaże, jak kreatywnie pracować na lekcjach z książką.

Wystawy

4–7 października

9:00–19:00, Impart (galeria)

Podczas trwania festiwalu w galerii Impartu będzie można podziwiać dwie wyjątkowe wystawy. „Siła i wsparcie, czyli niezwykli bohaterowie Przylądka Nadziei”, to zbiór prac podopiecznych wrocławskiej Klinki. Natomiast dzieci z przedszkola nr 43 „Kolorowe” we Wrocławiu zaprezentują własne interpretacje plakatów promujących tegoroczną „Dziecinadę”.

Mali Kolej(k)arze

4–7 października

start na 45 minut przed i 45 minut po każdym spektaklu w Imparcie

W czasie Dziecinady mali i (i duzi) miłośnicy kolei będą mogli pobawić się miniaturowymi pociągami na makietach przygotowanych przez Kolejkowo oraz wziąć udział w warsztatach własnoręcznego budowania m

Warsztaty Teatru Klinika Lalek: „Z wizytą u mistrza Gepetto”

4–7 października

Pomiędzy spektaklami, Impart (hol)

Mistrz Gepetto bajkowy ojciec Pinokia (w tej roli wybitny polski scenograf Wiesław Drzewiecki) zabierze uczestników do swojej teatralnej pracowni, gdzie odbywać się będą warsztaty budowy i animacji lalek. Asystenci Mistrza Gepetto (aktorzy Teatru Klinika Lalek) prowadzić będą warsztaty teatralne pt. „Zabawy dzieci w teatr”, podczas których zaprezentują alchemię tworzenia teatru.

The Shakespeare Photo Booth z Fundacją Aardvark Arts

4–7 października

Pomiędzy spektaklami popołudniowymi, Impart (hol)

A może tak zdjęcie z bardem we własnej osobie? Pomiędzy spektaklami zapraszamy do fotobudki na mini-warsztaty teatralne. Dzieci i dorośli ekspresowo nauczą się jednego ze znanych, szekspirowskich wersów i odegrają je, pozując do zdjęć pod wielką głową Szekspira. Przynieście swoje aparaty i nie zapomnijcie otagować publikowanych fotek hashtagiem: #dziecinada. Przy fotobudce będzie można także zaczerpnąć informacji na temat działalności Klubów Szekspirowskich dla dzieci we Wrocławiu.

Warsztaty pantomimy

5 października

10:00, Impart (sala nr 13)

Warsztaty zaprezentują możliwości wyrażania swoich emocji niewerbalnie ciałem i mimiką. Dodatkowymi zajęciami będzie nauczenie dzieci i młodzieży świadomości ruchu scenicznego i oswojenie się ze sceną.

Zajęcia poprowadzi Krzysztof Roszko – aktor mim, uczeń Henryka Tomaszewskiego, od ponad 25 lat pracujący we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, a także współpracujący z Teatrem Klinika Lalek oraz z Teatrem Sztuk. Pedagog, konsultant ruchu scenicznego i choreograf. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 12+. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: wiktorczyk.wiktoria@gmail.com

Międzykulturowe zabawy podwórkowe z Fundacją Go’n’Act

16:00, Impart (podwórko)

Klasy, zbijak, kapsle, guma, podchody, zabawa w chowanego… Pamiętacie? A zastanawialiście się, w co grali wasi rówieśnicy w Brazylii czy w Gruzji? Chcemy pokazać wam zabawy podwórkowe z różnych krajów. Wierzymy, że to świetny sposób na poznanie różnorodności i bogactwa kultur innych regionów świata. Czy może być lepsza okazja do wzajemnego poznania się niż wspólna zabawa? Razem z Fundacją Go’n’Act zapraszamy dzieci od lat sześciu na podwórkowe warsztaty wielokulturowe. Poznacie gry i zabawy m.in z Kazachstanu, Indii, Afganistanu, Iraku, Rumunii, Ekwadoru, Syrii, Pakistanu i z Ukrainy.

Warsztat teatralno – logopedyczny z autorkami książki „SzySzolandia”

6 października

10:00, Impart (sala nr 13)

 Serwus! Mam na imię Głosek. A Ty? Czy lubisz marzyć? Ja jestem wielkim marzycielem. Zamknij oczy, wyruszymy w świat wyobraźni wspólnie. Dołączysz do mnie? Autorki pierwszej w Polsce książki logopedyczno-teatralnej „SzySzolandia” zapraszają dzieci w wieku 3-7 lat wraz z rodzicami na warsztaty. Spotkanie, które poprowadzą właścicielki firm FoxEdu Edukacja Artystyczna – Kasia Miałkowska i LogoArtis Gabinet logopedyczny i Studio Aktorstwa – Natalia Dul odbędzie się na podstawie książki, która w sprzedaży ukaże się jesienią 2018r. Celem zajęć jest wspieranie prawidłowego rozwoju mowy. Po warsztatach będzie można nabyć Głoski, pacynki logopedyczne z ruchomym językiem (nieodłączny element terapii). Ilość miejsc ograniczona – zapisy pod adresem: logoartisprojekty@gmail.com

Warsztaty dla rodziców ” Jak budować głębokie relacje”

6 października, 16:00

7 października, 15:00

Impart (sala nr 13)

Bezpłatne warsztaty dla rodziców ” Jak budować głębokie relacje” z Joanną Mirecką, autorką książki “Dzieci pomysłowej mamy”. Obowiązują zapisy na maila: asiamipomyslowamama@gmail.com

“Rozgrzewka z Szekspirem” – ćwiczenia teatralne

7 października

14:00, Impart (sala nr 13)

Najlepszym sposobem na nauczenie się języka jest robienie tego w ramach innych czynności. Podczas „Rozgrzewki z Szekspirem” dzieci w wieku 7–14 lat będą miały okazję wziąć udział w ćwiczeniach teatralnych, rozpoczynając od fizycznej i wokalnej rozgrzewki. Następnie każdy uczestnik otrzyma fragment tekstu i zmierzy się z jego tłumaczeniem oraz odpowiednim wykorzystaniem go w dzisiejszym świecie.

Zajęcia poprowadzi Seth Compton, dyrektor Fundacji Aardvark Arts. Do zabawy mogą zgłaszać się dzieci na każdym poziomie znajomości języka angielskiego. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: hello@aardvarkarts.org.