Wydarzenia towarzyszące

Przez cały czas trwania Festiwalu zapraszamy do Teatralnej Krainy w Imparcie, gdzie pomiędzy spektaklami będzie można spróbować różnych aktywności związanych z teatrem: podszkolić warsztat aktorski, popracować z dramą i emocjami, rozwijać kreatywność, zbudować scenografię, pracować nad zadaniami grupowymi i po prostu dobrze się bawić.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Warsztaty tworzenia latawców

4 października

16:00, Impart (sala nr 13)

Warsztaty tworzenia latawców z Fundacją Go’n’Act 

Stworzone podczas zajęć wielkie, kolorowe latawce, uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą. Warsztaty dla dzieci od lat sześciuodbędą się w ramach projektu „Międzynarodowe gry podwórkowe”. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: projekty.gonact@gmail.com

Konsultacje dla nauczycieli

45 października

9:00-12:00, Impart (hol)

Bezpłatne konsultacje dla nauczycieli z Joanną Mirecką, autorką książki „Dzieci pomysłowej mamy”. Tytułowa pomysłowa mama podpowie, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach i pokaże, jak kreatywnie pracować na lekcjach z książką.

Wystawy

4–7 października

9:00–19:00, Impart (galeria)

Podczas trwania festiwalu w galerii Impartu będzie można podziwiać dwie wyjątkowe wystawy. „Siła i wsparcie, czyli niezwykli bohaterowie Przylądka Nadziei”, to zbiór prac podopiecznych wrocławskiej Klinki. Natomiast dzieci z przedszkola nr 43 „Kolorowe” we Wrocławiu zaprezentują własne interpretacje plakatów promujących tegoroczną „Dziecinadę”.

Warsztaty Teatru Klinika Lalek

Pomiędzy spektaklami, Impart (hol)

Warsztaty Teatru Klinika Lalek: „Z wizytą u mistrza Gepetto”

Mistrz Gepetto bajkowy ojciec Pinokia (w tej roli wybitny polski scenograf Wiesław Drzewiecki) zabierze uczestników do swojej teatralnej pracowni, gdzie odbywać się będą warsztaty budowy i animacji lalek. Asystenci Mistrza Gepetto (aktorzy Teatru Klinika Lalek) prowadzić będą warsztaty teatralne pt. „Zabawy dzieci w teatr”, podczas których zaprezentują alchemię tworzenia teatru.

Fotobudka Szekspira

Pomiędzy spektaklami popołudniowymi, Impart (hol)

The Shakespeare Photo Booth z Fundacją Aardvark Arts

A może tak zdjęcie z bardem we własnej osobie? Pomiędzy spektaklami zapraszamy do fotobudki na mini-warsztaty teatralne. Dzieci i dorośli ekspresowo nauczą się jednego ze znanych, szekspirowskich wersów i odegrają je, pozując do zdjęć pod wielką głową Szekspira. Przynieście swoje aparaty i nie zapomnijcie otagować publikowanych fotek hashtagiem: #dziecinada. Przy fotobudce będzie można także zaczerpnąć informacji na temat działalności Klubów Szekspirowskich dla dzieci we Wrocławiu.

Warsztaty pantomimy

5 października

10:00, Impart (sala nr 13)

Warsztaty pantomimy dla dzieci w wieku 12-16 lat

Warsztaty zaprezentują możliwości wyrażania swoich emocji niewerbalnie ciałem i mimiką. Dodatkowymi zajęciami będzie nauczenie dzieci i młodzieży świadomości ruchu scenicznego i oswojenie się ze sceną.

Zajęcia poprowadzi Krzysztof Roszko – aktor mim, uczeń Henryka Tomaszewskiego, od ponad 25 lat pracujący we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, a także współpracujący z Teatrem Klinika Lalek oraz z Teatrem Sztuk. Pedagog, konsultant ruchu scenicznego i choreograf. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem:

wiktorczyk.wiktoria@gmail.com

Międzykulturowe zabawy podwórkowe

16:00 (zbiórka przed Impartem)

Międzykulturowe zabawy podwórkowe z Fundacją Go’n’Act

Klasy, zbijak, kapsle, guma, podchody, zabawa w chowanego… Pamiętacie? A zastanawialiście się, w co grali wasi rówieśnicy w Brazylii czy w Gruzji? Chcemy pokazać wam zabawy podwórkowe z różnych krajów. Wierzymy, że to świetny sposób na poznanie różnorodności i bogactwa kultur innych regionów świata. Czy może być lepsza okazja do wzajemnego poznania się niż wspólna zabawa? Razem z Fundacją Go’n’Act zapraszamy dzieci od lat sześciu na podwórkowe warsztaty wielokulturowe. Poznacie gry i zabawy m.in z Kazachstanu, Indii, Afganistanu, Iraku, Rumunii, Ekwadoru, Syrii, Pakistanu i z Ukrainy.

Wielkie teatralne malowanie

6 października, 13:00

wstęp wolny

Ośrodek Kultury ze Sceną “Teatru Na Bruku”

W sobotę rano, na bruku Ołtaszyna stanie ogromna makieta budynku położonego przy ul. Pszczelarskiej 7. Dzieci razem z artystami będą wizualizować to, co może wydarzyć się w środku otwieranego właśnie Ośrodka Kultury. Inspiracją będą – towarzyszące powstawaniu muralu – happeningi teatralne, pokazy kuglarskie, spektakl w konwencji pantomimy “Drzewo” (o miłości i radości dawania, dzielenia się sobą), koncert “niespodzianka” i wiele innych atrakcji.

Warsztaty dla rodziców

6 października, 16:00

7 października, 15:00

Impart (sala nr 13)

Bezpłatne warsztaty dla rodziców ” Jak budować głębokie relacje” z Joanną Mirecką, autorką książki “Dzieci pomysłowej mamy”. Obowiązują zapisy na maila: asiamipomyslowamama@gmail.com

Rozgrzewka z Szekspirem

7 października

14:00, Impart (sala nr 13)

Najlepszym sposobem na nauczenie się języka jest robienie tego w ramach innych czynności. Podczas „Rozgrzewki z Szekspirem” dzieci w wieku 7–14 lat będą miały okazję wziąć udział w ćwiczeniach teatralnych, rozpoczynając od fizycznej i wokalnej rozgrzewki. Następnie każdy uczestnik otrzyma fragment tekstu i zmierzy się z jego tłumaczeniem oraz odpowiednim wykorzystaniem go w dzisiejszym świecie.

Zajęcia poprowadzi Seth Compton, dyrektor Fundacji Aardvark Arts. Do zabawy mogą zgłaszać się dzieci na każdym poziomie znajomości języka angielskiego. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: hello@aardvarkarts.org.