Jak co roku, artyści Dziecinady dostają bardzo ważne zadanie – dotrzeć w nieoczywiste miejsca, daleko od centrów kultury, gdzie teatr nie pojawia się zbyt często.  Zobaczycie teatry kukiełkowe, cyrkowe i lalkowe, będziecie mogli wziąć też udział w grach, zabawach animacyjnych i warsztatach. Zapraszamy w niedzielę (24.09) o godz. 15:00 na ul. Koreańska 1A, przy instalacji Fotoplastykon. 

 

Zespoły, które pojawią się na Brochowie:

KURNIK KULTURY
Teatr Lalka w Trasie, Polska
Pan i Pani Kura zapraszają do Kurnika na opowieść o odwadze, miłości, przyjaźni i szczęściu. To historia o tym, że trzeba sięgnąć daleko w głąb siebie, żeby odnaleźć szczęście oraz o tym, że nie zawsze marzenia spełniają się tak jak byśmy chcieli. Kurnik to autorski spektakl dwójki absolwentów Wydziału Lalkarskiego PWST w Krakowie, którzy są zarówno autorami tekstu, muzyki jak i twórcami scenografii oraz lalek wykorzystywanych w  przedstawieniu.


MUZYK KTÓRY ZAGRAŁ KSIĘŻYC
Yasna Group, Iran
Kukiełkowy spektakl w wykonaniu grupy teatralnej z Iranu, w którym artyści, wykorzystując ciekawą scenografię, muzykę, rekwizyty oraz lalki, wprowadzą młodych widzów w baśniowy i magiczny świat wielkiej miłości i wspaniałej muzyki. Dzieci zapoznają się z historią biednego grajka, małej rzeczki i Króla Morza. Czy przygody muzyka były tylko jego snem, czy może jedynie światłem księżyca na rzece…?

 


MATRIOSZKA
Agnieszka Kwiatkowska (akrobacje) and Maya Raciborska (muzyka), Polska

Agnieszka i Maya spotkały się w południowej Portugalii i postanowiły połączyć swoją pasję do akrobacji i muzyki z wschodnimi korzeniami. Agnieszka tańczy i wykonuje akrobacje, a Maya gra na flecie i akordeonie.

 


24.09 | 15:00-17:00

Teatr Lalka w Trasie
Yasna Group
Circo Matrioszka
warsztaty, animacje, teatralne zabawy

Brochów, ul. Koreańska 1A, przy instalacji Fotoplastykon. Wstęp wolny.

aDmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *