Odwołane: „Dziecinada w Plenerze” w Parku Strachocińskim

Wydarzenia towarzyszące

Written by:

Aktualizacja: Niestety, ale z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych musimy odwołać wydarzenie plenerowe w Parku Strachocińskim. Warszaty „Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola z Duda-Cars” z Ogrodu Społecznego przenosimy do Impartu.

Jak co roku, artyści Dziecinady dostają bardzo ważne zadanie – dotrzeć w nieoczywiste miejsca, daleko od centrów kultury, gdzie teatr nie pojawia się zbyt często. W tym roku przygotowaliśmy dla Was trzy plenerowe wydarzenia: w piątek na pl. Solnym, w sobotę w Parku Strachocińskim, a w niedzielę na Brochowie. 

Zespoły, które pojawią się w Parku Strachocińskim:

Wędrujące Lalki Pana Pejo

Księżycowa rodzina zstępuje na Ziemię przynoszące swoje marzenia ze sobą. Szukają spadających gwiazd, spacerują i zapoznają się z miastem. Sprawiają, że widownia zasypia i przynosi się z nimi w świat magii.

Performens Wędrujących Lalek Pana Pejo to interaktywna i zabawna parada, pełna odniesień do dzieciństwa. Pamiętacie te czasy, gdy wystarczył kocyk, żeby pod nim stworzyć magiczny świat gier i zabaw? Wędrujące Lalki Pana Pejo pomogą wrócić do czasów dzieciństwa.

 


 

Godz. 16:00
„Laboratorium Sztuki – książeczka zmysłów”

Projekt dla dzieci w wieku 2,5 do 5 lat wraz z rodzicami lub opiekunami. Polega on na poznawaniu zmysłów poprzez zabawę artystyczną. Forma działań jest laboratoryjna i polega na eksperymentowaniu, próbowaniu, sprawdzaniu, a przede wszystkim na mieszaniu!

Instruktorka: Ewa Małkiewicz – Członkini i sekretarz Zarządu Fundacji „Jak Malowana”. Ukończyła Edukację Artystyczną na Uniwersytecie Opolskim. Zajęcia artystyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym prowadzi od 2010 roku (Klubodzieciarnia, Pozytywka, Zakrzowska). Od 2016 roku działa w Fundacji „Jak Malowana”, gdzie prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci we Wrocławiu (Fundacja działa we Wrocławiu oraz w Poznaniu). Blog Ewy Małkiewicz: http://inspiracjejakmalowane.wordpress.com/.

 


pępoLINA
Katarzyna Donner / Janka Jankiewicz

Linia. Lina. PępoLINA 

Każda lina ma trzy końce, cztery nogi i oczu siedem.
Łączy. Plącze. Przeplata. Tańczy.
Linia. Lina. Spotkanie.
Dwa obiekty, dwie dusze, dwa ciała, dwa życia.
Linia. Lina. Punkt. Wędrówka.
Kropka, która poszła na spacer. Przybliżanie i oddalanie.
Pomiędzy grymasami, pomiędzy ciałami.
Utkana kryjówka. Ciepłe schronienie.
Babie lato. Więź. Sieć.
Połączenie.
Ruszają się: Katarzyna Donner, Janka Jankiewicz
Spotkały się w listopadzie.
Ona tancerka powietrzna, cyrkówka, reżyserka teatru lalek
i Ona aktorka, lalkarka, pedagog teatru.
Do dziś tańczą to spotkanie.
wiek: 3+
czas trwania: 50 min

DONNA QUIXOTA
Pina Polar
Przezabawna historia Piny, właścicielki obwoźnego Antykwariatu „Sum”. Sprzedając wielkoformatowe książki przenosi się w świat fantazji literackiej, gdzie przedmioty zmieniają swoje przeznaczenie i wszystko jest możliwe. Jedną z jej książek jest „Don Kichot”. Pochłonięta historią Pina staje się Donną Quixota, która walczy ze stworzonym przez siebie wiatrakiem i stawia czoło nieszczęśliwemu zakończeniu z powieści hiszpańskiego autora.

 


teatRegeneracja
Zaczarowany Pokój”

Zuzia, mała psotnica, wreszcie wyjeżdża na długo wyczekiwane wakacje do swoich dziadków. Dziadek Jerzy przygotowuje dla wnuczki do spania dawny pokój jej Mamy, który okazuje się kryć w swoich zakamarkach wiele niespodzianek. Dziewczynka zupełnie nieplanowanie staje się uczestniczką niezwykłej podróży, w której towarzyszą jej m.in. porzucone zabawki Mamy. Czy Zuzia odkryje wszystkie tajemnice wyjątkowego pokoju? Czy uda jej się poznać prawdziwą przyjaźń? Czy w końcu dowie się co to znaczy szanować innych ludzi i jak należy to robić? Zapraszamy na teatralną bajkową historię, która opiera się na najważniejszych wartościach w życiu człowieka. Dzieci mają okazję przekonać się jak ważne są tolerancja, szacunek, pomoc, przyjaźń i miłość, a także czym skutkuje ich bagatelizowanie. Spektakl, pełen efektów świetlnych i dźwiękowych, posiada autorską oprawę muzyczną oraz barwną scenografię. Jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.


 

23.09 | 15:00-18:00

Wędrujące Lalki Pana Pejo
PępoLINA
Pina Polar
teatRegeneracja
warsztaty, animacje, teatralne zabawy

Park Strachociński, ul. Włościańska 250. Wstęp wolny.