4 października (czwartek), 10:30 i 17:30

sala teatralna, Impart

Twórcy spektaklu: Teatr Baj Pomorski w Toruniu

Bilety: TUTAJ

Początki jesieni bywają trudne dla naszego zdrówka, dotkliwie przekonał się o tym główny aktor „Księgi Dżungli”, który rozchorował się na tyle poważnie, że musi zostać w domu. W ramach zastępstwa Teatr Baj Pomorski przyjedzie ze swoim premierowym spektaklem „Pan Lampa”, który będziemy mieć okazję zobaczyć jako pierwsi na wyjeździe. Swoją premierę miał 30 września!

Bilety na spektakl Księgi Dżungli zachowują ważność na spektakl „Pan Lampa”. Jeśli jednak nie będziecie chcieli się wybrać na ten spektakl, to bilety należy zwracać w miejscach jego zakupu (kasa Impartu, Empik, Media Markt, Saturn). W przypadku zakupu online przez stronę dziecinada.wroclaw.pl lub strefakultury.pl w sprawie zwrotu należy kontaktować się za pomocą maila: bow@strefakultury.pl, w przypadku zakupu przez stronę eventim.pl mail kontaktowy: info@eventim.pl.

Opis spektaklu „Pan Lampa”:

W pewnym starym domu, zwanym Domczyskiem, mieszkał Pan Lampa ze swoją przyjaciółką Piesą. Od kiedy głowa Lampy zaczęła świecić, w mieszkaniu zaczęli pojawiać się dziwni goście… Wśród nich pani Straszyńska, uwielbiająca wzbudzać strach we wszystkich dzieciach; państwo Bałagańscy, którzy swój ład widzą w wielkim nieporządku; a także Wścieklak żywiący się złością i kłótnią. Każde z nich przychodzi ze swoją życiową prawdą, by razem z Lampą i Piesą przeżyć wspólnie ,,piękny kawałek dnia”. To właśnie w Domczysku wszyscy ci wyrzutkowie znajdują swoje miejsce… Nikt z nas nie jest wszak skazany na samotność. Nawet, gdy nadchodzi ciemność.

Zapraszamy na ciepłą, humorystyczną opowieść wyreżyserowaną przez Punch Mamę. Całość zostanie rozegrana w plastycznej, mobilnej scenografii, którą uzupełnią efektowne triki rodem ze sztuki cyrkowej. Czy pójdziecie za blaskiem ,,Pana Lampy”?

Spektakl Teatru ,,Baj Pomorski” jest oparty na tekście uznanej dramatopisarki Maliny Prześlugi, wyróżnionym III nagrodą w 27. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w 2016 roku.