Kilkanaście spektakli w wykonaniu teatrów z całego świata, warsztaty klaunady z jedną z najlepszych aktorek komediowych w Japonii, joga dla dzieci i rodziców i sporo Szekspira – w czwartek rusza festiwal „Dziecinada”.

Już po raz siódmy Strefa Kultury Wrocław oraz Teatr Klinika Lalek / Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych organizują Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”. W programie głównym zobaczymy m.in. nastoletnie przygody Hamleta w pełnej humoru interpretacji tego popularnego utworu w wykonaniu The Pocket Oxford Theater Company, audiowizualną opowieść o znaczeniu tolerancji „Zaczarowana Góra” Koweńskiego Państwowego Teatru Lalek oraz lalkowy spektakl poświęcony słowiańskim legendom – „Opowieści z Niepamięci” autorstwa Teatru Animacji w Poznaniu.

Festiwal realizuje też bardzo ważne zadanie – organizatorzy chcą docierać tam, gdzie teatr zwykle nie dociera i traktować przestrzeń teatralną jako miejsce integracji, na przykład lokując teatr w miejscach nieoczywistych. W tym roku finał wydarzenia odbędzie się 6 października w Parku Grabiszyńskim przy Górce Skarbowców (wstęp wolny). Zobaczymy tam spektakl „Nuptial Ropes” łączący teatr fizyczny, akrobatykę na wysokim poziomie i pantomimę w wykonaniu Teatru circoPitanga ze Szwajcarii, dowiemy się „Jak wytresować Dinożarła” – dzięki podróży do prehistorii z OtoTo Teatr oraz będziemy mieli możliwość wziąć udział w rozmaitych warsztatach – klaunady z japońskim teatrem Shoshinz, pantomimy z Teatrem Klinika Lalek i sztuki cyrkowej, które poprowadzi Circo matrioshka.

Podczas całego festiwalu nie zabraknie też rozmaitych wydarzeń towarzyszących. W Imparcie będzie można spotkać „Panią Biolog”, która poprowadzi, nawiązujące do tegorocznej identyfikacji festiwalu, zajęcia edukacyjne „Bezpieczny kontakt z przyrodą: gady i bezkręgowce”, w Barbarze wziąć udział w zajęciach jogi dla całej rodziny, a w Renomie spotkać się z logopedą, który będzie uczył dzieci prawidłowej gimnastyki buzi i języka.