Wyjątkowa edycja dostosowana do wyjątkowych czasów. Poznaliśmy pierwsze spektakle i gości festiwalu „Dziecinada”, który w tym roku przenosi się w plener.  

Nie zabraknie zagranicznych gości, opowieści z morałem oraz cyrkowych popisów. Przede wszystkim nie zabraknie jednak dobrej zabawy, którą Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” zapewnia od ośmiu lat. Tym razem bawimy się w plenerze, a teatralne przeżycia zapewni repertuar, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.  

Program dla małych i dużych 

Wśród gości tegorocznej „Dziecinady” znaleźli się m.in. Czesi z grupy Squadra Sua ze swoim spektaklem „Bomberos, czyli slapstickową komedią o trzech klaunach, którzy pracują według heroicznego motto „pomóż sąsiadowi”. Ich rodacy z Cirk La Putyka zaprezentują – opracowany w czasie pandemii koronawirusa – spektakl Kaleidoscope, w którym królują szaleńcze wyskoki na huśtawce, taniec grupowy, akrobatyka powietrzna i skoki na trampolinie. Teatr Baj Pomorski w Toruniu przyjedzie do Wrocławia ze sztuką „Dudi bez piórka” – ciepłą opowieścią o wkraczaniu małych zwierząt w świat, w którym można spotkać wspaniałych przyjaciół, ale też poznać smak niebezpieczeństwa. Odwiedzą nas także Szwedzi z Awake Projects i swoim interaktywnym show „Awake LOVE Orchestra” porwą widzów w podróż przez muzyczne kultury i języki z różnych krańców świata. Nie zabraknie też dobrze znanego wrocławianom i podziwianego na całym świecie Cyrku Nadmarionet stworzonego przez Teatr Klinika Lalek 

Teatr na świeżym powietrzu 

Organizatorzy odkryli także miejsca, w których pojawią się zaproszone teatryWydarzenia w ramach 8. edycji festiwalu odbę się w przestrzeniach otwartych Wrocławia – czyli wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo będzie szło w parze z rozrywką dla całych rodzinNajbardziej widowiskowe spektakle zobaczymy na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice, w ogrodzie Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego oraz na placu przed Centrum Historii Zajezdnia 

Bilety trafią do sprzedaży na początku września. Ze względu na obowiązujące obecnie zasady organizowania imprez w plenerze ich ilość będzie ograniczona.  

Program: 

2 października, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice 

Dudi bez piórka, Teatr Baj Pomorski w Toruniu  

 3 października 

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice 

 „Awake LOVE Orchestra”, Awake Projects (Szwecja)  

Ogród Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego 

Wild Things”, Odivo (Słowacja)  

Bomberos”, Squadra Sua (Czechy)  

„7 Wheels”, Kauno Miesto Kamerinis Teatras (Litwa)  

4 października, Centrum Historii Zajezdnia  

Kaleidoscope”, Cirk La Putyka (Czechy)  

„Cyrk TARABUMBA”, Teatr Klinika Lalek  

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych spektakli znajdują się na stronie www.dziecinada.wroclaw.plOrganizatorami wydarzenia są Strefa Kultury Wrocław oraz Teatr Klinika Lalek / Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych.