Najnowsza produkcja Teatru Klinika Lalek, goście z Czech i Szwecji, warsztaty cyrkowe dla małych i dużych – Strefa Kultury Wrocław oraz Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych zapraszają na trzy dni obcowania z teatrem nie tylko dla dzieci. Tegoroczna edycja w całości przeniesie się w plener, a wszystkie aktywności zostaną skoncentrowane wokół Impartu, który od kilku lat jest główną siedzibą wydarzenia.

Festiwal otworzą Szwedzi z grupy Awake Projects – muzyczną podróżą, która rozpoczyna się od melodii szwedzkich piosenek ludowych i dziecięcych, a następnie zabiera widzów w trasę koncertową po całym świecie. Propozycję dla całych rodzin przygotował Teatr Klinika Lalek. Ich najnowsza produkcja „Kosmiczna Podróż Guliwera” na pewno pozwoli na chwilę oderwać się od ziemi. Teatr Żelazny pokaże „Pchłę Szachrajkę” – adaptację bajki Jana Brzechwy pełną muzyki z lat 20., barwnej scenografii oraz wartkiej gry aktorskiej. Inną powieść na warsztat wziął Teatr AYA, aktorzy zaprezentują spektakl „Alicja w Krainie Czarów” dopasowany do trendów XXI wieku, który porusza takie tematy jak: blogowanie, media społecznościowe, miłość, przyjaźń, autentyczność, przeznaczenie. Widowisko podwórkowe „Pinokio” przedstawi Teatr Baj z Warszawy – będzie hucznie, muzycznie, teatralnie i z rozmachem.

Nowością jest wprowadzenie karnetu, w ramach którego zobaczymy większość spektakli lub weźmiemy udział w przeróżnych aktywnościach. Jedną ze stałych atrakcji będzie Miasteczko Cyrkowe, gdzie doświadczeni animatorzy nauczą najmłodszych sztuki cyrkowej m.in. chodzenia po linie, nauki żonglerki i chodzenia na szczudłach. Z kolei interaktywną instalację Stínohry („Shadowplay”) przygotują goście z Czech – na chętnych czeka zabawa złożona z różnych gier opartych na eksperymencie i interakcji ze światłem, cieniem i marionetkami.

 

Bilety na 8. edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” trafią do sprzedaży 11 sierpnia o godz. 12:00. Więcej informacji o programie na stronie www.dziecinada.wroclaw.pl

 

PROGRAM

 

24 września

 

podwórko Impartu, godz. 17:30

Awake LOVE Orchestra, Awake Projects (Szwecja)

 

plac przed Impartem, godz. 19:00

„Kosmiczna Podróż Guliwera”, Teatr Klinika Lalek

 

25 września

 

podwórko Impartu, godz. 11:00 i 15:00

„The Kluns”, Awake Projects (Szwecja)

 

plac przed Impartem

 

godz. 12:00 i 15:00

„Eliksir mądrości”,  Teatr Wariate

 

godz. 13:00 i 16:00

„Pchła Szachrajka”, Teatr Żelazny

 

godz. 15:00-17:00

„Miasteczko Cyrkowe” (warsztaty i animacje)

 

godz. 18:00

Baśnie Ludów Ziemi – teatr prastarej sztuki opowiadania

 

podwórko Impart (schody), godz. 19:00

„Szafa Show”, Fundacja Sztukmistrze

 

26 września

 

plac przed Impartem

 

godz. 12:00

„Alicja w Krainie Czarów”, Teatr AYA

 

godz. 12:00-17:00

„Stinorhy”, Waxwing Theatre – interaktywna wystawa teatralna (Czechy)

 

godz. 13:00 i 17:00

„Epidemia śmiechu, czyli Teatr Clowna Pinezki”

 

godz. 15:00-17:00

„Miasteczko Cyrkowe” (warsztaty i animacje)

 

godz. 16:00

„Usłysz mnie”, Teatr po prostu

 

podwórko Impart (schody), godz. 13:30 i 18:00

„Noe”, Teatr Walny

 

podwórko Impart, godz. 17:00

„Pinokio”, Teatr z Warszawy

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.