Kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu dla Dzieci „Dziecinada” rusza już 9 czerwca, ale największe natężenie wydarzeń zaplanowaliśmy na weekend.

Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych oraz Strefa Kultury Wrocław zapraszają na cztery dni teatralnych uniesień nie tylko dla najmłodszych.  – Poruszą nas dźwięki tradycyjnych, litewskich instrumentów i wielogłosowych pieśni, hip-hopowych beatów (w spektaklu Jo Strømgrena, jednego z najwybitniejszych choreografów i reżyserów w historii norweskiego tańca) oraz piosenki dla dzieci z akompaniamentem banjo, mandoli czy ukulele. Wspaniale, po dwóch latach ograniczeń, znów móc cieszyć się propozycjami teatralnymi z różnych krajów. Zaprezentujemy spektakle dotychczas w Polsce niepokazywane. Wystąpią artyści z Norwegii, Litwy, Słowacji, Hiszpanii i Czech – mówi Wiktoria Wiktorczyk, producentka festiwalu. Tegoroczne wydarzenia odbędą się w trzech wrocławskich lokalizacjach: Centrum na Przedmieściu, Teatrze Polskim – Scena na Świebodzkim oraz na letnich scenach Impartu.

Najwięcej atrakcji zaplanowano na weekend – 11 i 12 czerwca na placu przed Impartem stanie imponująca strefa plenerowa. Zobaczymy szalone skoki na gigantycznej trampolinie, grupowe choreografie taneczne i akrobatykę powietrzną w wykonaniu czeskiego Cirk La Putyka. Spektakularne przygody i kłopoty Cześka i Wieśka zaprezentuje Teatr Delikates. Bill Bombadill wciągnie nas w magiczny świata żonglerki, akrobatyki, pantomimy oraz oryginalnych gagów.  Slapstickowe widowisko uliczne o trzech klaunach z jednostki straży pożarnej Bomberos przedstawi czeski zespół Squadra Sua. Nie zabraknie także koncertu – wystąpi zespół Czereśnie, których utwory opowiadają o ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych i szanowaniu różnorodności.

Wśród plenerowych atrakcji znalazły się także warsztaty, zabawy i animacje dla małych i dużych organizowane przez partnerów festiwalu. Klocki Linden zbudują swój własny plac zabaw, warsztaty z planszówek poprowadzą Sisters in the game, a mobilne laboratorium doktora Frankensteina pomoże stworzyć własnego slime’a, a to tylko część atrakcji. Strefa plenerowa będzie otwarta od godz. 11:30 do godz. 20:00.

Pełny program oraz bilety i karnety na wydarzenie są dostępne na stronach: www.strefakultury.pl oraz www.eventim.pl.  

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Województwa Dolnośląskiego.