Klowni medyczni z Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu odwiedzą dzieci będące pod opieką Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Złożą też wizytę w Wojewódzkim Szpitalu im. J. Gromkowskiego na Oddziale Neurologii i Nefrologii oraz Rehabilitacji.

Stosując klownadę, splaptick, grając muzykę, improwizując piosenki Czerwone Noski potrafią odwrócić uwagę cierpiącego dziecka od choroby i skierować ją na to, co dzieje się tu i teraz. Klowni medyczni w czasie wizyty przenoszą dziecko i jego rodzica w świat zabawy, gdzie wszystko jest możliwe. Kroplówka zamienia się w telefon, z którego można zatelefonować do Kaczora Donalda lub do Viki Gabor, a sala szpitalna staje się na chwilę rafą koralową. 

Doskonale przygotowani, zarówno artystycznie jak i psychologicznie do pracy z chorymi dziećmi, klowni medyczni z Czerwonych Nosków potrafią wywołać uśmiech i radość tam, gdzie o nie najtrudniej, na bloku operacyjnym, a nawet w hospicjum domowym.

Śmiech pozwala rozładować napięcie i zmniejszyć traumę spowodowaną stresem przedoperacyjnym czy nieuleczalną chorobą.

10 czerwca klowni medyczni z Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu odwiedzą dzieci będące pod opieką Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

12 czerwca klowni medyczni z Czerwonych Nosków i z czeskiej Fundacji Zdravotny Klaun pojawią się z wizytą w Wojewódzkim Szpitalu im. J. Gromkowskiego na Oddziale Neurologii i Nefrologii oraz Rehabilitacji.

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu w tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności. Fundacja powstała z inicjatywy międzynarodowej organizacji charytatywnej Red Noses International (RNI) z siedzibą w Wiedniu. Wszystkie programy Fundacji łączy wspólne hasło: „W śmiechu nadzieja”. Realizowany od 10 lat program „Klown w Szpitalu” zapewnia regularną terapię śmiechem dzieciom w szpitalach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Chorzowie, Zabrzu oraz w Katowicach. Dzięki programowi „Pogotowie Uśmiechu” klowni medyczni towarzyszą dziecku i rodzicom w chwilach zwiększonego napięcia i stresu np.: przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Program „Obudzić Uśmiechem” to specjalnie przygotowane działania klownowe dla dzieci przebywających w śpiączce. Fundacja prowadzi również warsztaty dla personelu medycznego „Humor w Medycynie”. Podczas warsztatów klowni medyczni z Czerwonych Nosków pokazują lekarzom i pielęgniarkom w jaki sposób, za pomocą prostych działań, wykorzystać humor do zmniejszenia traumy spowodowanej pobytem w szpitalu. Program realizowany jest we współpracy ze środowiskiem medycznym. 

Od marca Czerwone Noski uruchomiły nowy program „Uśmiech na Ratunek”, w ramach którego klowni medyczni regularnie odwiedzają dzieci dotknięte traumą wskutek wojny w Ukrainie. Poprzez terapię humorem wspomagają dzieci w procesie dochodzenia do zdrowia.