30 września | 14:00 | Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Teatr Pinezka
Spektakl dla dzieci w wieku od 2 lat | czas trwania: ok 55 min.

Historia starego Clowna, który próbuje bezskutecznie złowić w morzu rybę, lecz niestety zamiast ryb wyławia śmieci takie jak: plastikowe siatki, metalowe puszki, plastikowe butelki, stare opony itp. Ach! Czego to ludzie nie wyrzucają do morza? Morze grane przez aktorkę czasem przeszkadza, czasem pomaga, a czasem się psoci, bo morze to żywioł i natura która może być nieobliczalna, groźna, ale piękna zarazem.
Komediowy spektakl pantomimiczny z marionetkami i elementami sztuki cyrkowej, czyli świetna zabawa dla widzów w każdym wieku. Oprócz śmiechu publiczność uczy się, że nie należy wyrzucać śmieci do morza i dzieci pomagają Morzu sprzątać 

Teatr Pinezka Przemysława Grządzieli powstał w Gdańsku w 1980 roku, czyli już od 43 lat bawi widzów na scenach, ulicach i placach całego świata. Jest jednym z najstarszych teatrów ulicznych w Polsce. Przemysław Grządziela po Szkole Baletowej tańczył jako solista baletu w Operze Bydgoskiej, Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego, Operetce Wrocławskiej i Teatrze Wielkim w Poznaniu. Od 19 lat tańczy gościnnie w Phoenix Ballet w USA  oraz w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Teatr Pinezka reprezentuje Kulturę Polską na całym świecie. Dwukrotnie występował w 2012 i 2014 roku w Kennedy Center w Washington DC, Expo’92 w Sevilli, Expo 2000 w Hanowerze, Amman w Jordanii na zaproszenie Konsulatu Brytyjskiego. Qatar World Cup 2022. Zapraszany i nagradzany na największych festiwalach teatralnych na świecie: USA, Chiny, Japonia, Tunezja, Jordania, Egipt, Palestyna, Ekwador, Meksyk, Qatar, Arabia Saudyjska, Rosja, Ukraina i prawie wszystkie państwa Europy.