Spektakl bez słów, odpowiedni dla widzów niesłyszących i niedosłyszących, ale także widowni niepolskojęzycznej.
To historia o lataniu, upadaniu i próbowaniu ponownie. Spektakl, który łączy w sobie humor, poezję i refleksję na temat porażki, kolejnych prób oraz szans, jakie daje każdy nowy dzień. Spektakl inspirowany jest mitem o Ikarze, odważnym marzycielu, który odważył się latać, wiedząc, że może spaść. W „Drugich Szansach” ta metafora zostaje przekształcona w zaproszenie do celebrowania rozwoju, upadków i drugich szans, jakie daje nam życie. Przekaz jest uniwersalny i dotyczy czegoś, czego wszyscy doświadczyliśmy – prób, porażek i zaczynania od nowa. Spektakl łączy na poziomie emocjonalnym – widzowie wychodzą zainspirowani, ze śmiechem i pełną nadziei refleksją. Jest wszechstronny i przystępny – wykorzystuje wizualny i poetycki język z minimalną liczbą słów, docierając do ludzi w każdym wieku. To historia opowiedziana z wrażliwością i poetyckością, zawierająca momenty, które wywołują śmiech, i takie, które inspirują marzenia.
Podczas spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe, efekty dymne i inne elementy, które mogą wpływać na samopoczucie niektórych widzów.
Piero Partigianoni rozpoczął swoją karierę od założenia Immaginario Teatro w 2014 roku ze swoim pierwszym spektaklem „Welcome”, rozpoczynając kilkuletnie krajowe i międzynarodowe tournée. W 2018 roku, po osiedleniu się w Granadzie, założył własną firmę, Cía Piero Partigianoni – Clown Poético. Jego pokazy „Hojas Viento” i „Aires” zapoczątkowały nową twórczą fazę. Jego wizja scenicznego wszechświata poprzez język poetyckiego klaunowania łączy gest, materiał, muzykę na żywo i humor. Poetycka aura otacza jego historie, poruszające uniwersalne tematy, które łączą się z ludzkością. Jego scena staje się idealną przestrzenią dla ruchu, rozśmieszania ludzi i zachwycania publiczności na całym świecie. Artystyczne propozycje Cía Piero Partigianoniego odzwierciedlają tematy i języki sceniczne badane na jego kursach dla klaunów, tworząc bezpośrednie i stale ewoluujące połączenie. Pośród najczęściej powtarzających się tematów są wrażliwość, spotkanie, wolność i piękno. Zastosowany język artystyczny ma na celu przekaz w wysoce poetyckiej formie, wzbogaconej o elementy z onirycznego świata klauna. Poetyka przedmiotów, plastyczność ciała i magia obrazów łączą się z teatrem gestów, retoryką wizualną, komedią, niewinnością klaunady i muzyką na żywo.