Przez cały czas trwania Festiwalu zapraszamy do Teatralnej Krainy w Imparcie, gdzie pomiędzy spektaklami będzie można spróbować różnych aktywności związanych z teatrem: podszkolić warsztat aktorski, popracować z dramą i emocjami, rozwijać kreatywność, zbudować scenografię, pracować nad zadaniami grupowymi i po prostu dobrze się bawić.
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.
Warsztaty tworzenia wielkich latawców z Fundacją Go’n’Act
4 października
16:00, Impart (sala nr 13)
Stworzone podczas zajęć wielkie, kolorowe latawce, uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą. Warsztaty – dla dzieci od lat sześciu – odbędą się w ramach projektu „Międzynarodowe gry podwórkowe”. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: projekty.gonact@gmail.com
Konsultacje dla nauczycieli
4–5 października
9:00-12:00, Impart (hol)
Bezpłatne konsultacje dla nauczycieli z Joanną Mirecką, autorką książki „Dzieci pomysłowej mamy”. Tytułowa pomysłowa mama podpowie, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach i pokaże, jak kreatywnie pracować na lekcjach z książką.
Wystawy
4–7 października
9:00–19:00, Impart (galeria)
Podczas trwania festiwalu w galerii Impartu będzie można podziwiać dwie wyjątkowe wystawy. „Siła i wsparcie, czyli niezwykli bohaterowie Przylądka Nadziei”, to zbiór prac podopiecznych wrocławskiej Klinki. Natomiast dzieci z przedszkola nr 43 „Kolorowe” we Wrocławiu zaprezentują własne interpretacje plakatów promujących tegoroczną „Dziecinadę”.
Mali Kolej(k)arze
4–7 października
start na 45 minut przed i 45 minut po każdym spektaklu w Imparcie
W czasie Dziecinady mali i (i duzi) miłośnicy kolei będą mogli pobawić się miniaturowymi pociągami na makietach przygotowanych przez Kolejkowo oraz wziąć udział w warsztatach własnoręcznego budowania m
Warsztaty Teatru Klinika Lalek: „Z wizytą u mistrza Gepetto”
4–7 października
Pomiędzy spektaklami, Impart (hol)
Mistrz Gepetto – bajkowy ojciec Pinokia (w tej roli wybitny polski scenograf Wiesław Drzewiecki) zabierze uczestników do swojej teatralnej pracowni, gdzie odbywać się będą warsztaty budowy i animacji lalek. Asystenci Mistrza Gepetto (aktorzy Teatru Klinika Lalek) prowadzić będą warsztaty teatralne pt. „Zabawy dzieci w teatr”, podczas których zaprezentują alchemię tworzenia teatru.
The Shakespeare Photo Booth z Fundacją Aardvark Arts
4–7 października
Pomiędzy spektaklami popołudniowymi, Impart (hol)
A może tak zdjęcie z bardem we własnej osobie? Pomiędzy spektaklami zapraszamy do fotobudki na mini-warsztaty teatralne. Dzieci i dorośli ekspresowo nauczą się jednego ze znanych, szekspirowskich wersów i odegrają je, pozując do zdjęć pod wielką głową Szekspira. Przynieście swoje aparaty i nie zapomnijcie otagować publikowanych fotek hashtagiem: #dziecinada. Przy fotobudce będzie można także zaczerpnąć informacji na temat działalności Klubów Szekspirowskich dla dzieci we Wrocławiu.
Warsztaty pantomimy
5 października
10:00, Impart (sala nr 13)
Warsztaty zaprezentują możliwości wyrażania swoich emocji niewerbalnie – ciałem i mimiką. Dodatkowymi zajęciami będzie nauczenie dzieci i młodzieży świadomości ruchu scenicznego i oswojenie się ze sceną.
Zajęcia poprowadzi Krzysztof Roszko – aktor mim, uczeń Henryka Tomaszewskiego, od ponad 25 lat pracujący we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, a także współpracujący z Teatrem Klinika Lalek oraz z Teatrem Sztuk. Pedagog, konsultant ruchu scenicznego i choreograf. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 12+. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: wiktorczyk.wiktoria@gmail.com
Międzykulturowe zabawy podwórkowe z Fundacją Go’n’Act
16:00, Impart (podwórko)
Klasy, zbijak, kapsle, guma, podchody, zabawa w chowanego… Pamiętacie? A zastanawialiście się, w co grali wasi rówieśnicy w Brazylii czy w Gruzji? Chcemy pokazać wam zabawy podwórkowe z różnych krajów. Wierzymy, że to świetny sposób na poznanie różnorodności i bogactwa kultur innych regionów świata. Czy może być lepsza okazja do wzajemnego poznania się niż wspólna zabawa? Razem z Fundacją Go’n’Act zapraszamy dzieci od lat sześciu na podwórkowe warsztaty wielokulturowe. Poznacie gry i zabawy m.in z Kazachstanu, Indii, Afganistanu, Iraku, Rumunii, Ekwadoru, Syrii, Pakistanu i z Ukrainy.
Warsztat teatralno – logopedyczny z autorkami książki „SzySzolandia”
6 października
10:00, Impart (sala nr 13)
Serwus! Mam na imię Głosek. A Ty? Czy lubisz marzyć? Ja jestem wielkim marzycielem. Zamknij oczy, wyruszymy w świat wyobraźni wspólnie. Dołączysz do mnie? Autorki pierwszej w Polsce książki logopedyczno-teatralnej „SzySzolandia” zapraszają dzieci w wieku 3-7 lat wraz z rodzicami na warsztaty. Spotkanie, które poprowadzą właścicielki firm FoxEdu Edukacja Artystyczna – Kasia Miałkowska i LogoArtis Gabinet logopedyczny i Studio Aktorstwa – Natalia Dul odbędzie się na podstawie książki, która w sprzedaży ukaże się jesienią 2018r. Celem zajęć jest wspieranie prawidłowego rozwoju mowy. Po warsztatach będzie można nabyć Głoski, pacynki logopedyczne z ruchomym językiem (nieodłączny element terapii). Ilość miejsc ograniczona – zapisy pod adresem: logoartisprojekty@gmail.com
Warsztaty dla rodziców ” Jak budować głębokie relacje”
6 października, 16:00
7 października, 15:00
Impart (sala nr 13)
Bezpłatne warsztaty dla rodziców ” Jak budować głębokie relacje” z Joanną Mirecką, autorką książki “Dzieci pomysłowej mamy”. Obowiązują zapisy na maila: asiamipomyslowamama@gmail.com
“Rozgrzewka z Szekspirem” – ćwiczenia teatralne
7 października
14:00, Impart (sala nr 13)
Najlepszym sposobem na nauczenie się języka jest robienie tego w ramach innych czynności. Podczas „Rozgrzewki z Szekspirem” dzieci w wieku 7–14 lat będą miały okazję wziąć udział w ćwiczeniach teatralnych, rozpoczynając od fizycznej i wokalnej rozgrzewki. Następnie każdy uczestnik otrzyma fragment tekstu i zmierzy się z jego tłumaczeniem oraz odpowiednim wykorzystaniem go w dzisiejszym świecie.
Zajęcia poprowadzi Seth Compton, dyrektor Fundacji Aardvark Arts. Do zabawy mogą zgłaszać się dzieci na każdym poziomie znajomości języka angielskiego. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: hello@aardvarkarts.org.