Fotorelacja

5 czerwca 2022 (niedziela) 
13:00 – 21:00 
Centrum Działań Twórczych w Lubinie 
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 6a 
wstęp wolny 

 „Kurnik Kultury”, Teatr Lalka w Trasie | godz. 14:00
Wiek: family
Czas trwania: 40 minut

fot. materiały prasowe

Spektakl o dzieciach i o dorosłych.  Dwójka młodych zawodowych lalkarzy z powołania i pasji, absolwentów Wydziału Lalkarskiego PWST w Krakowie stworzyła autorski spektakl teatralny. Aktorzy są zarówno autorami tekstu i muzyki jak i twórcami scenografii i lalek wykorzystywanych w spektaklu. 

„Kurnik Kultury” to opowieść, w której afirmowane są takie wartości jak odwaga, miłość, przyjaźń, szczęście… 

Przedstawienie mówiące o tym, że trzeba sięgnąć daleko w głąb siebie, żeby odnaleźć szczęście oraz o tym, że nie zawsze marzenia spełniają się tak jak byśmy chcieli. Spektakl ma cechy przedstawienia edukacyjnego, w którym dzieci uczą się, że „oaza szczęścia i spokoju” często kryje się tuż za rogiem. A o tym wszystkim opowiedzą Nam podczas swojej kurnikowej podróży dwie Kury: Pani Kura i Pan Kura. Zapraszamy! 

Spektakl swoją oficjalną premierę miał we wrześniu 2017 roku podczas V Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci DZIECINADA we Wrocławiu. 

Scenariusz: Kamil Lachowski 
Reżyseria: Anna Olechnowicz-Lachowska i Kamil Lachowski 
Muzyka: Kamil Lachowski 
Scenografia i lalki: Anna Olechnowicz-Lachowska i Kamil Lachowski 
Aktorzy: Anna Olechnowicz-Lachowska i Kamil Lachowski – absolwenci Wydziału Lalkarskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Filia we Wrocławiu. Aktorzy „Teatru Klinika Lalek” oraz kabaretu „Rewers”. 


„Kto tam?”, Teatr Uszyty | godz. 19:00
Wiek: 2+
Czas trwania: 45 minut

fot. materiały prasowe

Mały, niebieski Zajączek – główny bohater przedstawienia, wprowadza najmłodszego widza w magiczny świat teatru lalek i niezwykłych dźwięków. Stworzony na oczach dzieci Zajączek nie chce być sam, pragnie poznać inne zwierzęta, by się z nimi zaprzyjaźnić. Ale czy mu się to uda?

Warstwę plastyczną spektaklu cechuje estetyczna synteza i spokojna kolorystyka, która wpływa na kształtowanie wrażliwości plastycznej i emocjonalnej widzów.
Po spektaklu dzieci maja okazję poznać Teatr Uszyty od „podszewki”.

Scenariusz, reżyseria i scenografia: Katarzyna i Andrzej Kopczykowie
Muzyka: Sambor Dudziński


„Kosmiczna Podróż Guliwera”, Teatr Klinika Lalek | godz. 20:00
Wiek: family
Czas trwania: 50 minut 

fot. materiały prasowe

Aktualnie znaleźliśmy się w przełomowym momencie historii naszej planety. Nocą 21 grudnia 2020 roku świat wszedł w Erę Wodnika. Planety Jowisz z Saturnem ustawiły się wobec siebie na niebie w jednej linii tak, że widziane z Ziemi wyglądały na nieboskłonie jak jedna planeta. Według astrologów oznacza to ogromne zmiany w ludzkiej mentalności. Nadejście Ery Wodnika obwieszcza światu koniec starego i początek nowego życia; koniec wojen i kłótni – początek pokoju i szacunku wobec natury i wszystkich istot. Nie wystarczy żyć, liczy się to jak żyjesz”. „Kosmiczna Podróż Guliwera” to spektakl dla dzieci i dorosłych. Ruszamy razem w kolejną podróż. Na magicznym statku Guliwera płyniemy do gwiazd. Tymczasem na podobieństwo meteorytu spada z nieba na Ziemię wielkie Kosmiczne Jajo z informacją dla ludzkości. Niefortunnie uderza prosto w okręt Guliwera i łamie go wpół. Następnie toczy się aż do Krainy Liliputów, gdzie nieustannie trwają absurdalne wojny. Teraz tylko Guliwer może pomóc Jaju wrócić na niebo, by spełniła się przepowiednia gwiazd o nowej erze miłości i szacunku wobec wszystkiego i wszystkich. 

Reżyseria: Wiktor Wiktorczyk
Scenariusz: Stanisław Wolski / Wiktor Wiktorczyk
Scenografia: Zbigniew Roszkowski / Wiesław Drzewiecki / Krzysztof Roszko
Muzyka: Włodzimierz Kiniorski Piosenki
Teksty: Marek Konopczak
Studio: Ranjit Prasad
Kostiumy: Ilona Szurkowska
Instalacje / konstrukcje: Bartłomiej Majchrzak / Saldator
Aktorzy: Anna Olechnowicz-Lachowska, Olga Żmuda, Tomasz Kanczewski, Krzysztof Roszko, Kamil Lachowski, Jacek Schmidt, Mateusz Zagórski, Krzysztof Szczepańczyk, Przemysław Żychowski, Maciej Łabaz 

Współorganizatorzy: Centrum Działań Twórczych w Lubinie, Powiat Lubiński