3.10 (czwartek)

Czerwone Noski 

Klauni leczący śmiechem? Tak! Fundacja “Czerwone Noski Klaun w Szpitalu” jak co roku odwiedzi podopiecznych Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci oraz małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Czerwone Noski Klown w Szpitalu to założona w 2012 r. fundacja zajmująca się profesjonalną terapią śmiechem. Klowni z czerwonymi noskami regularnie odwiedzają dzieci przebywające w szpitalach we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Przez trzy lata działalności udało im się doprowadzić do głośnego śmiechu ponad 11 tysięcy małych pacjentów.

 

Yoga dla dzieci i rodziców

10:00, Barbara

Zapraszamy do wspólnego spaceru po zaczarowanym lesie, podczas którego spotkamy i „zamienimy się” w różne zwierzęta oraz inne „magiczne istoty” – będziemy tańczyć oraz śpiewać „magiczne piosenki” i rozpoznawać żywioły: powietrze, ogień, wodę i ziemię…

Będzie to zainspirowana pozycjami jogi delikatna, gimnastyczna praca z ciałem oraz z głosem przeprowadzona w formie zabawy. Będziemy śpiewać piosenki po angielsku oraz mantry (nie jako formy religijnych pieśni, ale wybrane pozytywne afirmacje). Mantry są prostym narzędziem na otwieranie głosu, pobudzanie twórczego potencjału, koncentracji, pamięci oraz wyobraźni muzycznej, przynoszą balans tam, gdzie dziecko tego potrzebuje, mogą więc dodać pewności siebie i kreatywności, albo uspokoić intensywne emocje.

Prowadzenie: Piara Ravi Kaur

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: wiktorczyk.wiktoria@gmail.com

 

Rozgrzewka z Szekspirem, wiek 7-14

10:00, Story Center (ul.Jastrzębia 18-20)

Najlepszym sposobem na nauczenie się języka jest robienie tego w ramach innych czynności. Podczas „Rozgrzewki z Szekspirem” dzieci będą miały okazję wziąć udział w ćwiczeniach teatralnych, rozpoczynając od fizycznej i wokalnej rozgrzewki. Następnie każdy uczestnik otrzyma fragment tekstu i zmierzy się z jego tłumaczeniem oraz odpowiednim wykorzystaniem go w dzisiejszym świecie.

Zajęcia poprowadzi Seth Compton, amerykański aktor i nauczyciel oraz dyrektor Fundacji Aardvark Arts. Do zabawy mogą zgłaszać się dzieci na każdym poziomie znajomości języka angielskiego.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: hello@aardvarkarts.org

 

„Lata, pływa, pełza. Jak wyglądają bezkręgowce?” – wernisaż wystawy prac podopiecznych Stowarzyszenia „Adventure Realms”

11:00, Impart

Jak wyglądają bezkręgowce?

Odpowiedź wcale nie jest łatwa!

Niezależnie od tego, czy ją znasz, czy nie – zapraszamy serdecznie na wystawę prac podopiecznych Stowarzyszenia „Adventure Realms” – wychowanków Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Dzieci podczas warsztatów plastycznych, korzystając z prostych, lecz niebanalnych technik, wykonały swoje własne wersje festiwalowych bezkręgowców – ośmiornicy, ślimaka i motyla. W tym celu odbyły pasjonującą podróż w głąb swojej wyobraźni i stworzyły wyjątkowe obrazy, które zachwycają, bawią i wzruszają! Teraz efekty swojej pracy prezentują uczestnikom „Dziecinady”!

Prowadzenie warsztatów plastycznych: Kalina Sobierajska

Koordynacja projektu: Dorota Kuszyńska

3-4.10 (czwartek, piątek)

Impart

Kolejkowo

fot. Oliwia Papatanasis

Mali (i duzi) miłośnicy kolei będą mogli pobawić się miniaturowymi pociągami na makietach przygotowanych przez Kolejkowo.

4.10 (piątek)

Zajęcia edukacyjne „Bezpieczny kontakt z przyrodą: gady i bezkręgowce”, ok. 30 minut, wiek: 3+

16:15 i 16:45, sala nr 7, Impart

Warsztat poprowadzi dr Agnieszka Konowalik biolożka z pasji i herpetolożka z wykształcenia. Prowadzi zajęcia w przedszkolach i szkołach na terenie Wrocławia i w okolicy, zajęcia terenowe ze studentami oraz zajęcia “Back to Nature” organizowane przez wrocławskie ZOO.

Odwiedzi nas ze zwierzętami z własnej hodowli i specjalnie na naszą prośbę poprowadzi warsztaty dla dzieci z udziałem ślimaka afrykańskiego, wiji i węża. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą doświadczyć bliskiego kontaktu z naprawdę egzotycznymi zwierzętami i dowiedzieć się czegoś ciekawego o otaczającym nas świecie.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: joanna.gala1@gmail.com

5.10 (sobota)

Warsztat w Krainie Czarów, 90 minut

10:00, Story Center (ul.Jastrzębia 18-20)

Wonderland Workshop to wydarzenie dla dzieci, podczas którego będą miały okazję tworzyć i bawić się wspólnie w języku angielskim. W czasie wydarzenia Seth Compton przeczyta dzieciom „Alicję w Krainie Czarów”. Różne wydania klasycznej opowieści, którym będą towarzyszyć ręcznie wykonane zabawki sprawią, że historia ożyje. (45 minut)

Po przeczytaniu historii, artystka, twórczyni zabawek i nauczycielka Liudmyla Bezusko zaprezentuje dzieciom swoje ręcznie wykonane zabawki. Następnie dzieci wezmą udział w Warsztacie Szalonego Kapelusznika, w ramach którego stworzą własne szalone kapelusze ze znalezionych materiałów. (45 minut)

Wierzymy, że jest naprawdę wiele wspaniałych książek, które powinniśmy czytać wszystkim dzieciom. Z tego powodu zbieramy i gromadzimy najlepsze przykłady literatury dla dzieci z całego świata i przywozimy je do Polski, a następnie prezentujemy te historie dzięki muzyce, teatrowi i różnym działaniom w każdy weekend.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: https://fs26.formsite.com/lEAhol/uhuywwiv11/index.html

 

 

Warsztaty z rysunku „Mikroświat”, ok. 60 minut, wiek: 6 +

12:00 i 16:00, sala nr 7, Impart

Podczas warsztatu dzieci poprzez naukę i zabawę poznają możliwości środków wyrazu plastycznego takich jak: punkt, linia i plama. Wypróbują przeróżne narzędzia oraz techniki rysunku pracując z kreską pod okiem prowadzącej. Na warsztatach skupimy się mikroświecie, owadach i przyglądaniu się ich szczegółom.

Warsztat poprowadzi Paulina Siwczyńska – pedagożka, nauczycielka pracująca w Przedszkolu „Mali Zdobywcy”, rysowniczka z zamiłowania.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: joanna.gala1@gmail.com

 

Warsztaty “Zabawy buzią i głosem”, ok. 30 minut, wiek: 5-7 lat

15:00, kawiarnia Pokruszone (Renoma, 3 piętro)

Gimnastyka buzi i języka jest bardzo ważnym ćwiczeniem nie tylko dla aktora czy wokalisty. Taki regularny trening znacznie poprawia jakość wymowy, a poza tym jest przyjemny i relaksujący. Logopeda przedstawi ciekawe zabawy i ćwiczenia, które można wykonywać w domu na co dzień. Będą one obejmowały zabawy oddechowe, artykulacyjne i emisyjne. Do zabawy wykorzystamy przeróżne elementy pomocnicze takie jak kolorowe piórka, opaski z grafikami zwierząt, rurki, czekoladę czy płatki śniadaniowe.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: pokruszone@na-poziomie.com

 

Warsztaty “Rozgrzewka małego aktora”, ok. 30 minut, wiek: 8-12 lat

16:00, kawiarnia Pokruszone (Renoma, 3 piętro)

Zapraszamy na warsztaty, na których poćwiczysz swoją dykcję, nauczysz się jak przygotować aparat mowy przed wystąpieniem oraz poznasz zabawy oddechowe, które pozwolą go wydłużyć i wzmocnić. Pasjonuje Cię teatr? Lubisz recytować? A może masz anielski głos i Twoim marzeniem jest wyśpiewywać arie operowe? A czy słyszałeś o rozgrzewce przed próbą czy to teatralną, czy wokalną? Jeśli nie to nic się nie martw! Chętnie pokażemy Ci ćwiczenia jakie warto stosować, aby odpowiednio przygotować swoje narządy mowy. Emisję głosu poprzedzą ćwiczenia prawidłowego toru oddychania, zabawy ortofoniczne, ćwiczenia oddechowe i gimnastyka buzi i języka. Na koniec wykonamy kilka ćwiczeń artykulacyjnych.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: pokruszone@na-poziomie.com