BAJKOWA PRZYGODA W SALI DOŚWIADCZANIA ŚWIATA
Jak dobrze znamy bajkę o Czerwonym Kapturku lub Jasiu i Małgosi? Centrum Terapii Sensoria zaprasza na baśniową przygodę w magicznej Sali Doświadczania Świata. W otoczeniu sprzętów stymulujących zmysły (mieniących się światłowodów, kolumn wodnych, lustrzanego domku…), udamy się w przygodę do krainy wyobraźni i na nowo poznamy te ponadczasowe historie.

Centrum Terapii Sensoria, ul. Racławicka 15/19
Zajęcia indywidualne: 23.09 | 12:00, 13:30, 17:30 | 24.09 | 8:45, 12:30, 14:45 | Grupy zorganizowane (żłobkowe, przedszkolne, szkolne): 18-22.09 | 8:00, 9:30, 11:00
Wstęp wolny | ilość miejsc ograniczona | zapisy: biuro@ctsensoria.pl, 601 688 055, 531 333 840

 

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA Z DUDA-CARS
Warsztaty, podczas których, poprzez teatralne zabawy, przybliżymy dzieciom bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach, z którymi mogą się spotkać w drodze do szkoły czy przedszkola. W trakcie trwania warsztatów liczne niespodzianki czekają… nie tylko na dzieci. Rodziców zapraszamy na jazdy testowe samochodami Mercedes-Benz.

 

Ogród Społeczny, Plac Społeczny
23.09 | 13:30-15:30
Wstęp wolny

 

BUGGY GYM | zajęcia dla dorosłych
Zajęcia prowadzone przez Agatę Olejnik (instruktorkę Buggy Gym, gimnastyki dla kobiet w ciąży oraz tańca nowoczesnego) pokażą, w jaki sposób ćwiczenia z wykorzystaniem wózka mogą stać się bezpiecznym i przyjemnym sposobem na pociążowy powrót do dobrej formy.

Ogród Społeczny, Plac Społeczny
21.09 | 11:30
Wstęp wolny

 

CHUSTONOSZENIE | spotkanie dla dorosłych
Spotkanie z Dominiką Sokulską – mamą bezwózkowego dziecka, fanką rodzicielstwa bliskości i jedną z nielicznych w kraju certyfikowanych doradczyń noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich, od blisko 2 lat propagującą prawidłowe noszenie dzieci.

Impart, ul. Mazowiecka 17
24.09 | 11:00
Wstęp wolny

 

 

 

MALI KOLEJ(K)ARZE
Ale odjazd! W czasie Dziecinady można będzie nie tylko pobawić się miniaturowymi pociągami, ale i wziąć udział w warsztatach własnoręcznego budowania kolejowych modeli. Na najlepsze prace czeka miejsce w makiecie głównej Kolejkowa – w gmachu jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu, przepięknego Dworca Świebodzkiego!

Impart, ul. Mazowiecka 17
start na 45 minut przed i 45 minut po każdym spektaklu w Imparcie
Wstęp wolny

 

MAŁE KROCZKI | warsztaty dla dorosłych
Warsztaty taneczne, podczas których w rolę choreografów wcielą się wyjątkowi goście – dzieci. Zajęcia zarówno dla profesjonalnych, jak i całkiem początkujących tancerzy, którzy chcą podjąć wyzwanie nadążania za małymi kroczkami oraz wszystkich, którzy chcą poeksperymentować z ruchem, poimprowizować w kontakcie lub po prostu wspólnie potańczyć. Warsztaty poprowadzą mali choreografowie pod czujnym okiem Patryka PAKI Grzelaka. 

 

Barbara, ul. Świdnicka 8B
23.09 | 14:30
Wstęp wolny

 

 

METR NAD ZIEMIĄ | dla dzieci i dorosłych
Tym razem to dzieci będą uczyć dorosłych naturalnego ruchu. Tańcząc uwolnimy przepływ energii w ciele, zobaczymy, jak rozkłada się ciężar w pracy z dużo lżejszym partnerem, przypomnimy sobie, jak wygląda świat, gdy ma się głowę metr nad ziemią. Zajęcia poprowadzi Magdalena Górnicka-Jottard – choreografka m.in. spektakli lalkowych, pantomimy, musicalu. Warsztaty współorganizowane przez Wrocławską Inicjatywę Taneczną.

Ogród Społeczny, Plac Społeczny
24.09 | 17:00
wstęp wolny

 

NIESAMOWITY DOLNY ŚLĄSK | dla dzieci i dorosłych
Zajmująca się promowaniem dolnośląskich atrakcji turystycznych przy pomocy najnowszych technik Fundacja Niesamowity Dolny Śląsk zaprezentuje w wirtualnej rzeczywistości miejsca takie jak Zamek Czocha czy kopalnia w Złotym Stoku. Dwuminutowe filmy w atrakcyjny sposób pokażą interesujące miejsca naszego regionu, które warto zobaczyć podczas klasowej wycieczki czy indywidualnej wyprawy.

Impart, ul. Mazowiecka 17
przed i po każdym spektaklu w Imparcie
Wstęp wolny

 

SITODRUK – PTASZOGRAFIKA
Przynieście koszulki, torby lub poszewki na poduszki, wybierzcie jednego z latających bohaterów festiwalu, za pomocą metody sitodruku odbijcie jego kształt i zabierzcie dziecinadowego Ptaszora do domu! Warsztaty prowadzone będą przez Magdalenę Grobelną-Jackowiak – wrocławską artystkę i animatorkę kultury, prowadzącą pracownię plastyczną Magga Studio.

Barbara, ul. Świdnicka 8B
24.09 | 11:30, 16:30
Wstęp wolny

 

 

STWÓRZ SWOJEGO STWORA
Warsztaty prowadzone przez twórczynię oryginalnych maskotek mu.mu, nauczycielkę i mamę Antka – Polę Fedyszyn. Podczas zajęć wspólnie przygotujemy projekt własnych stworów, a po doborze materiałów, nauczymy się je wycinać, szyć i kleić.

Barbara, ul. Świdnicka 8B
24.09 | 13:00
Wstęp wolny | ilość miejsc ograniczona | zapisy: kontakt@mockultury.pl

 

 

TEKTUROWO
Cykliczne spotkania warsztatowe, podczas których działamy wielkoformatowo, konstruując z papieru i tektury fragmenty świata. Będziemy malować, budować, eksperymentować, wzajemnie się inspirować. Warsztaty prowadzi Katarzyna Bury – psycholożka, pedagożka i animatorka kultury.

Barbara, ul. Świdnicka 8B
23.09 | 12:00
Wstęp wolny | ilość miejsc ograniczona | zapisy: tekturowo@gmail.com

 

Strach ma wielkie zęby (fot. Ireneusz Maciejewski)

WARSZTATY ARTETERAPEUTYCZNE
Tuż po przedstawieniu „Strach ma wielkie…zęby” terapeuci Centrum Terapii Sensoria zapraszają jego młodych widzów na artystyczną przygodę. Ponownie przeżyjemy podczas niej emocje związane z obejrzanym spektaklem, podzielimy się wrażeniami, omówimy wartości i przekaz, który ze sobą niósł, a dzięki różnym technikom plastycznym, tanecznym i teatralnym uwolnimy nasz twórczy potencjał.

Impart, ul. Mazowiecka 17
23.09 | po spektaklu „Strach ma wielkie… zęby”
Wstęp wolny | ilość miejsc ograniczona | zapisy: agnieszka.perczynska@impart.art.pl

 

 

STWÓRZ SWOJĄ MANDALĘ
Fundacja Go’n’Act zaprasza dzieci i dorosłych do Impartu, gdzie przed i po spektaklach pokaże, jak za pomocą krążków z drewna, plasteliny, makaronu, ziaren różnego rodzaju i ogromnej wyobraźni dziecka można stworzyć swój jedyny i niepowtarzalny symbol harmonii – mandala.

Impart, ul. Mazowiecka 17
23.09 | start na 45 minut przed i 45 minut po każdym spektaklu w Imparcie
Wstęp wolny

 

WIELKA SZTUKA DLA MAŁEGO CZŁOWIEKA
Zapraszamy na spotkanie i debatę twórców, animatorów i artystów działających w obszarze sztuki dla najbardziej szczerych i wymagających odbiorców – dzieci. Jaka powinna być sztuka dla dzieci? Jak duże znaczenie ma w kształtowaniu młodych ludzi uczestnictwo w kulturze? Co w jej kontekście oznacza „dobra”, „wielka”? Czego możemy się od małego widza nauczyć? Zapraszamy twórców do opowiedzenia o swoich działaniach, zaprezentowania inicjatyw i projektów, a rodziców, opiekunów i nauczycieli do podzielenia się opiniami i spostrzeżeniami.

Barbara, ul. Świdnicka 8b
18.09 | 17:00
Wstęp wolny!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ

 

“Człowiek, zwanym…”
Mała Uczelnia – ul. Inżynierska 45
23.09. godz. 9:30 – 10:30

Wszystkich poszukiwaczy różnorodnych doświadczeń teatralnych zapraszamy w sobotni poranek na Strefę IMPRO w Małej Uczelni. Będziemy widzami i uczestnikami jedynego w swoim rodzaju spektaklu, którego wszyscy będziemy współautorami. Prowadzący warsztat stworzą Wam okazję do działania, zaproponują zabawy, które ułatwią wymianę pomysłów i dostarczą adrenaliny oraz endorfin. Energia nowości, świeżości w nieznajomości i otwartości może zastąpić lub uzupełnić poranną gimnastykę.

Prowadzący:
Bożena Andrzejewska – nauczycielka języka polskiego w wolnych szkołach, trenerka programów kreatywności i miłośniczka żywiołu zabawy, relacji i wymiany.
Sebastian Wachowiak –  nauczyciel filozofii i etyki, pedagog, uprawia teatr improwizowany od trzech lat i kocha spontaniczność, jaką w nim odnalazł, jak i samodyscyplinę, której się za jego pomocą nauczył.

DZIECINADA W PLENERZE
Jak co roku, artyści Dziecinady dostają bardzo ważne zadanie – dotrzeć w nieoczywiste miejsca, daleko od centrów kultury, gdzie teatr nie pojawia się zbyt często. W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwa plenerowe wydarzenia: w sobotę w Parku Strachocińskim, a w niedzielę na Brochowie. Zobaczycie teatry kukiełkowe, cyrkowe i lalkowe, będziecie mogli wziąć też udział w grach, zabawach animacyjnych i warsztatach. Kto wie, może i wy dzięki tym teatralnym wizytom, odkryjecie swoje nowe ulubione miejsce we Wrocławiu? Na plenerową rozgrzewkę, w piątkowe popołudnie, przyjdźcie na Plac Solny, gdzie zobaczycie niezwykły, „księżycowy” spektakl rosyjskiej grupy Wędrujące Lalki Pana Pejo. Takiej zabawy nie możecie ominąć!

 

23.09 | 15:00-18:00
DZIECINADA W PLENERZE
Wędrujące Lalki Pana Pejo
PępoLINA
Pina Polar
warsztaty, animacje, teatralne zabawy
Park Strachociński, ul. Włościańska 250
wstęp wolny

24.09 | 15:00-17:00
DZIECINADA W PLENERZE
Teatr Lalka w Trasie
Yasna Group
Circo Matrioszka
warsztaty, animacje, teatralne zabawy
Brochów, ul. Koreańska 1A, przy instalacji Fotoplastykon
wstęp wolny

22.09 | 18:00
DZIECINADA W PLENERZE
MOONSTERS
Wędrowne Lalki Pana Pejo, Rosja
Plac Solny
wstęp wolny

 

Czerwone Noski

fot. Tomasz Wilczkiewicz

Czerwone Noski Klown w Szpitalu to założona w 2012 r. fundacja zajmująca się profesjonalną terapią śmiechem. Klowni z Czerwonymi Noskami regularnie odwiedzają dzieci przebywające w szpitalach we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Przez trzy lata działalności udało im się doprowadzić do głośnego śmiechu ponad 11 tysięcy małych pacjentów. Pełen radości dziecięcy śmiech jest na całym świecie symbolem nadziei. Gdy śmiech niknie to często znak, że dzieje się coś niedobrego. Trauma emocjonalna i stres mogą być rezultatem poważnej choroby, długotrwałego pobytu w szpitalu, a także bolesnej terapii medycznej – na taki stres musi znaleźć się lekarstwo!

Wyposażeni w mnóstwo humoru, dowcipy i triki profesjonalni aktorzy-klowni z Czerwonymi Noskami podejmują się trudnego zadania walki ze strachem i przygnębieniem. Ci mistrzowie improwizacji i spontanicznej zabawy prowadzą nową, inną terapię – terapię śmiechem. Odwiedzając każdego małego pacjenta przy jego łóżku, niosą chorym i cierpiącym dzieciom radość i śmiech – nieodzowne oręże w walce z chorobą.