Program 2020 (do archiwum)

PROGRAM SPEKTAKLI BILETOWANYCH 

Bilety trafią do sprzedaży na początku września. 

 

2 października (piątek), Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice 

Dudi bez piórka, Teatr Baj Pomorski w Toruniu  

fot. mat. pras.

Najmłodsi widzowie poznają dwójkę małych przyjaciół – kaczkę Dudi i Króliczka. Łączy ich naprawdę wypróbowana przyjaźń. Dudi uratowała Króliczka z paszczy lisa. Niestety w walce straciła piórko i nie może odlecieć ze swoją rodziną do ciepłych krajów. Wraz z nadejściem zimy zaczyna się trudny i niebezpieczny czas dla małej kaczki pływającej samotnie po jeziorze. Jak poradzi sobie z czyhającym na młode zwierzęta lisem? Czy będzie mogła jeszcze latać? 

Dudi bez piórka” to ciepła opowieść o wkraczaniu małych zwierząt w świat, w którym można spotkać wspaniałych przyjaciół, ale też poznać smak niebezpieczeństwa. Swoje pierwsze kroki stawiają one pod opiekuńczymi skrzydłami mamy, ale upływający czas powoli przygotowuje je do samodzielności. Niekiedy z samodzielnością trzeba zmierzyć się nieoczekiwanie, jak Dudi, dla której rozpoczyna się wtedy droga do dorosłości. 

Przedstawienie łączy grę w planie aktorskim z animacją form plastycznych. 

Scenariusz i reżyseria: Robert Jarosz 
Scenografia: Pavel Hubička 
Muzyka: Piotr Klimek 
Teksty piosenek: Malina Prześluga 

Czas trwania: 50 min. 

Wiek: 3+ 

 

3 października (sobota) 

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice 

 „Awake LOVE Orchestra (Orkiestra MIŁOŚCI Awake)Awake Projects (Szwecja)  

fot. mat. pras.

Tysiące widzów na całym świecie oczarował ten spektakl dla całej rodziny. Interaktywne show porywa widzów w podróż przez muzyczne kultury i języki z różnych krańców świata. Czterech wszechstronnie utalentowanych wykonawców przedstawia każdą piosenkę niewiarygodną historią o tym, jak poznali utwór i jego pochodzenie. Na kolorowej i pozbawionej granic mapie świata umieszczane jest serce w rejonie, który dana piosenka reprezentuje, a publiczność bierze udział w tworzeniu muzyki razem z wykonawcami. W humorystyczny, pełen energii i szczerości sposób opowieści prowadzą widzów przez muzykę ze Skandynawii, okolic Morza Śródziemnego, Europy Wschodniej, na koniec przedstawiając współczesną muzykę amerykańską. 

Muzyka tchnie pasją i miłością, łącząc poruszającą muzykę ludową i współczesne rytmy. 

Czas trwania: 50 minut 

Wiek: od 5 do 100 lat 

 

Ogród Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego 

Wild Things (Dzikie stwory), Odivo (Słowacja)  

fot. mat. pras.

Bajka lalkowa przy akompaniamencie muzyki na żywo opowiadająca historię zwyczajnego Maksa, który ma niezwykłą wyobraźnię.  
I jego kota. I dziwacznych stworów.  
I o wielu innych rzeczach, które mogą się zmniejszać, by zmieścić się do czerwonej karocy. 

Na podstawie książki, której autorem jest: Maurice Sendak 

Czas trwania: 50 minut 

Wiek: 4+ 

 

Bomberos (Strażacy), Squadra Sua (Czechy)  

fot. mat. pras.

Opowiastka i uliczna komedia slapstickowa o trzech klaunach, których losy dotyczą głównie wody i heroicznego motto „pomóż sąsiadowi”. To rodzinny spektakl dla każdego, komu marzył się zawód strażaka. 

Witamy na dziwacznych obchodach 120-tej rocznicy oddziału straży pożarnej Bomberos. Wszyscy trzej panowie uwielbiają swoją pracę i skrzętnie wywiązują się ze swoich obowiązków. Zawsze są gotowi na podjęcie akcji, mimo że nikt do nich nie dzwoni – nie ma pożarów, powodzi, ani nawet kota, który nie może zejść z drzewa.  
Mimo tego mozolnie pracują, ćwiczą, rozwijają i zwijają węże strażackie. Są zawsze gotowi, by „pomóc sąsiadowi”. 

Czas trwania: 50 minut 

Wiek: 5+ 

 

„7 Wheels (7 kół), Kauno Miesto Kamerinis Teatras (Litwa)  

fot. Laura Vanseviciene

Zbyt wcześnie na teatr? Zdecydowanie nie. Neurofizjolodzy i specjaliści od wczesnego nauczania uważają, że dzieci są najbardziej otwarte na nowe doświadczenia we wczesnym dzieciństwie. Jeśli są uczone na temat kultury, oglądają spektakle i słuchają muzyki klasycznej już od dziecka, będą preferować tego rodzaju rozrywkę przez całe życie. 

wheels to muzyczny spektakl ruchowy dla najmłodszych dzieci i ich rodziców. Jest on świetną okazją na wyjście z domu i zapewnienie dzieciom zupełnie nowej atrakcji. W akompaniamencie tradycyjnej muzyki na żywo i w towarzystwie wykonawców spektaklu będą prowadzone medytacje i zabawy. 

Kulturalna wyprawa obejmuje 7 różnych kolorów, dźwięków, stanów i rytuałów. To radosny sposób na przekształcenie zwykłych codziennych czynności, gier, piosenek i opowieści w wyjątkowe atrakcje sprzyjające budowaniu więzi. Poprzez połączenie tańca nowoczesnego i tradycyjnego, animacji wideo, gry z przedmiotami, autentycznych instrumentów muzycznych i śpiewu alikwotowego na żywo spektakl przyjmuje postać interesującego i humorystycznego rytuału. Angażując się w muzykę, ruch i przyjemną rozrywkę dzieci i dorośli uczestniczą w swoistej terapii krzewiącej poczucie harmonii i wspólnoty. 

Czas trwania: 45 minut 

Wiek: 3+ 

 

4 października (niedziela)Centrum Historii Zajezdnia 

Kaleidoscope (Kalejdoskop)Cirk La Putyka (Czechy)  

fot. Jiří Šeda

Szaleńcze wyskoki na huśtawce, taniec grupowy, akrobatyka powietrzna i skoki na trampolinie. Najpierw dowcip, potem sztuczka. Rytmiczna muzyka zamienia się w śmiech, a hipnotyczne obrazy kontrastują z klimatem letniej imprezy na otwartym powietrzu. Tradycja łączy się z nowoczesnością. Doświadczeni „putykanie” ćwiczą razem z młodymi cyrkowcami. Zespół liczy łącznie osiem osób: akrobatów, aktorów i tancerzy. Te tak różne postacie mienią się niczym barwne elementy w kalejdoskopie. Otwórz swój umysł na nowe doznania. Przyjrzyj się bliżej, nadstaw uszu i daj się porwać fali sztuki i radości. 

„Tytuł trafnie sugeruje, że spektakl skupia się bardziej na formie i pięknie, niż na metafizycznych rozważaniach na temat życia i istnienia”. – Maksim Komaro, reżyser 

Spektakl Kaleidoscope został opracowany w czasie pandemii koronawirusa, więc proces twórczy został zaadaptowany zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami. Ze względu na zamknięte granice, fiński reżyser uczestniczył w większości prób zdalnie, korzystając z wielu kamer i monitorów. 

Czas trwania: 55 minut 

Wiek: spektakl familijny 

 

„Cyrk TARABUMBA”, Teatr Klinika Lalek  

fot. Marcin Jędrzejczak

Cyrk TARABUMBA to ekologiczne, lalkowe widowisko cyrkowe, w którym w rolach zwierząt występują lalki i duże „nadmarionety” (marionetki zwierząt w ich naturalnych wielkościach), a w rolach artystów cyrkowych aktorzy w planie żywym. 

Spektakl nawiązuje do pięknej tradycji cyrkowej, wprowadzając jednak nową jakość: obok ciekawych technik sztuki lalkarskiej, zwraca uwagę na poszanowanie dla istot żywych, piękno teatru lalek zamiast cierpienia zwierząt. 

Cyrk Nadmarionet jest jedną z pierwszych tego typu inicjatywą na świecie! Tylko tutaj nadmarionety animowane przez aktorów-lalkarzy wystąpią na jednej scenie z artystami cyrku, by stworzyć piękne, kolorowe przedstawienie. To hołd dla sztuki teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej. 

Koncepcja / Scenariusz / Reżyseria: Wiktor Wiktorczyk  

Autor Lalek: Zbigniew Roszkowski / Wiktor Wiktorczyk 

Muzyka: Antoni Gralak 

Czas trwania: 60 minut 

Wiek: spektakl familijny