ZACZAROWANY STÓŁ | PREMIERA SPEKTAKLU
Klinika Lalek, Wrocławski Teatr Dla Dzieci, Polska
Premierowy pokaz kolejnej przygody Wrocławskiego Teatru dla Dzieci / Teatru Klinika Lalek przygotowanej dla najmłodszej publiczności. Również w tym przedstawieniu dzieci staną się bohaterami spektaklu, aktorami i animatorami i wyruszą na wyprawę dookoła królestwa Zaczarowanego Stołu. W towarzystwie Króla Dzbana Wielkiego, Królowej Kaneczki i Dworu Filiżanek, udadzą się w podróż na drugi koniec Stołu, by odnaleźć zagubioną Księżniczkę, Cukiernicę Słodką. Tylko z nią życie w królestwie może być znów wspaniałe!

20.09 | 9:00, 17:30
Dla dzieci od 3 roku życia
Impart, sala kameralna
Bilety: 8/10 PLN
BRAK BILETÓW!

 

fot. Marcin Oliva Soto

COŚ NA ZĄB
Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry
Historia dwóch trolli – bakterii żyjących w buzi głównego bohatera, który nie przepadał za szczoteczkami do zębów, uwielbiał natomiast słodycze. Multimedialna inscenizacja, imponująca scenografia, zabawne piosenki i żywiołowe aktorstwo – przedstawienie dowodzi, że nawet bardzo tradycyjna dydaktyka, może być pretekstem do stworzenia gorąco odbieranego spektaklu z przesłaniem docierającym do najmłodszych widzów.

Uwaga! Po spektaklu u dzieci może obudzić się przemożna chęć regularnego mycia zębów!

21.09 | 9:00, 11:00
Impart, sala teatralna, ul. Mazowiecka 17
Czas trwania: 50 minut
Dla dzieci od 3 roku życia.
Spektakl z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją dla niewidomych (o godz. 11:00)
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 21.09. godz. 9:00 lub 21:09 godz. 11:00

 

KURNIK KULTURY
Teatr Lalka w Trasie, Polska
Pan i Pani Kura zapraszają do Kurnika na opowieść o odwadze, miłości, przyjaźni i szczęściu. To historia o tym, że trzeba sięgnąć daleko w głąb siebie, żeby odnaleźć szczęście oraz o tym, że nie zawsze marzenia spełniają się tak jak byśmy chcieli. Kurnik to autorski spektakl dwójki absolwentów Wydziału Lalkarskiego PWST w Krakowie, którzy są zarówno autorami tekstu, muzyki jak i twórcami scenografii oraz lalek wykorzystywanych w przedstawieniu.

21.09 | 10:00
Klub Proza, Przejście Garncarskie 2
Czas trwania: 40 minut
Dla dzieci od 3 roku życia
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 21:09 godz. 10:00

 

Pocket Oxford Theater

MACBET
The Pocket Oxford Theatre, Wielka Brytania
Szekspir w wersji komediowej… Kto to widział? Bohaterów spektaklu – Maca i Lady Mac poznajemy, gdy budują będą swoje fast foodowe imperium. Mnóstwo dowcipów, dobrej zabawy oraz duża dawka porad żywieniowych – czy zdrowe nawyki mogą wygrać z siłami ciemności? Któż mógłby też przewidzieć, że historia o duchach, wiedźmach i morderstwach może być aż tak zabawna? Spektakl jest grany w po angielsku ale nieznajomość języka dla młodych widzów nie będzie przeszkodą. Wprost przeciwnie – dzieciaki wyjdą z zabawy, znając słowo lub dwa w mowie Szekspira.

21.09 | 10:00, 17:30
Impart, sala kameralna, ul. Mazowiecka 17
Czas trwania: 60 minut
Dla dzieci od 6 roku życia. Spektakl w języku angielskim.
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet:  godz. 17:30

 

NIE JEDZ PIASKU
Teatr Klinika Lalek / Wrocławski Teatr dla Dzieci, Polska
Dwie zaczarowane zjawy – przewodniczki po malowniczym świecie rekwizytów, faktur i kolorów – zabiorą dzieci do plastycznego, wodnego świata. Czasem wskażą drogę, czasami podążać będą za maluchami, by wspólnie zatopić się w świecie beztroskiej zabawy. Przestrzeń teatralna dla najmłodszych Teatru Klinika Lalek i Wrocławskiego Teatru Dla Dzieci pomoże oswoić młodego widza z magiczną granicą pomiędzy światem rzeczywistym, a teatralną fikcją.

21.09 | 10:30, 16:00
23.09 | 10:30
24.09 | 10:30, 16:00
Impart, sala nr 13, ul. Mazowiecka 17
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 21.09. godz. 10:30 lub 16:00

 

BAŚNIE LUDÓW ZIEMI
Aishi Ma
Przepiękne baśnie z całego świata dla osób w każdym wieku. Ludzie od zawsze gromadzili się, by słuchać opowieści, zasiadali przy ogniu i wsłuchując się w słowa przenosili w inne światy. Sztuka opowiadania znów staje się żywa w naszym społeczeństwie, baśń niesie naukę, prastarą mądrość i głębię, której jesteśmy spragnieni w dzisiejszych czasach. Aishi Ma, wędrowna baśniarka, zabierze widzów do magicznej krainy w której wysłuchają niezwykłych opowieści ludów z całego świata.

22.09 | 18:00
Klub Proza, Przejście Garncarskie 2
Czas trwania: 120 minut
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 22.09. o 18:00

UWAGA!
To propozycja dla nieco starszej widowni i dorosłych, gdyż spotkanie ma charakter bardzo spokojny, wręcz medytacyjny, nastrojowy. Baśnie nawiązują do głębi, są formą medytacji, tylko dla dzieci, które dobrze czują się w przestrzeni ciszy. Jeżeli nie jesteście przekonani, czy Wasze dziecko dobrze się poczuje w takiej sytuacji, warto to sprawdzić przy pomocy baśni w wersji audio, które są dostępne online na stronie: TUTAJ.

 

 

CZŁOWIEK ZWANY ROLEX
Teatergruppen Batida, Dania
Przeznaczona dla nieco starszego widza czarna komedia muzyczna. Żywiołowa opowieść o zadufanym w sobie dyktatorze, artyście, który zaprzedał swoją duszę, o bezgranicznej miłości młodej kobiety, hałaśliwej rodzinie miłośników muzyki i samotnym, nieszczęśliwym chłopcu. Energiczna muzyka grana na żywo, dużo humoru i korowód barwnych postaci pomoże dzieciakom lepiej zrozumieć, czym był i jak skończył się komunizm.

22.09 | 10:30, 17:00
Impart, sala teatralna, ul. Mazowiecka 17
Czas trwania: 75 minut
Dla dzieci od 12 roku życia. Spektakl w języku angielskim z polskimi napisami.
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 22.09. o godz. 10:30 lub 17:00

 

Yasna Group

MUZYK KTÓRY ZAGRAŁ KSIĘŻYC
Yasna Group, Iran
Kukiełkowy spektakl w wykonaniu grupy teatralnej z Iranu, w którym artyści, wykorzystując ciekawą scenografię, muzykę, rekwizyty oraz lalki, wprowadzą młodych widzów w baśniowy i magiczny świat wielkiej miłości i wspaniałej muzyki. Dzieci zapoznają się z historią biednego grajka, małej rzeczki i Króla Morza. Czy przygody muzyka były tylko jego snem, czy może jedynie światłem księżyca na rzece…?

22.09 | 9:00, 18:00
Czas trwania: 45 minut
Dla dzieci od 8 roku życia
Spektakl zrozumiały także dla widzów anglojęzycznych
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 22.09. o godz. 9:00 lub 18:00

 

MAŁE NIEBIESKIE I MAŁE ŻÓŁTE
Teatra Lalek Maribor, Słowenia
Pełna wesołych barw i kształtów opowieść dla młodszych uczestników festiwalu. Dwójka najlepszych przyjaciół – Małe niebieskie i Małe żółte, razem bawią się i chodzą do szkoły. Pewnego dnia przyjaciele zderzają się i zmieniają kolor na zielony… Odmieniona para wraca do swoich domów, gdzie nikt ich nie poznaje. Czy morze wylanych łez pozwoli im to zmienić? Poprzez dynamiczne oddziaływanie kolorów, publiczność również zmierzy się z wieloma ważnymi pytaniami na temat innych oraz samych siebie.

23.09 | 14:00, 17:00
Impart, sala kameralna, ul. Mazowiecka 17
Czas trwania: 45 minut
Dla dzieci od 3 roku życia
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 23.09. o godz. 14:00 lub 17:00

 

fot. Ireneusz Maciejewski

STRACH MA WIELKIE… ZĘBY
Baj Pomorski z Torunia
Główną bohaterką przedstawienia jest malutka Mysz o wielkim i mężnym sercu. Z powodu swoich rozmiarów czuje się ignorowana przez pozostałe zwierzęta z lasu. Jedną odważną decyzją postanawia zmienić ten stan rzeczy, przy okazji wpływając na życie swoich przyjaciół. Na scenie pojawią się też m.in. dobry ziomek Borsuk, ciekawska plotkara Sroka czy znerwicowana i pedantyczna Sarna. Przedstawienie ,,pachnie jodełką”, bowiem elementy scenografii pochodzą z prawdziwego lasu. Nie zabraknie też także domieszki ,,hollolu”, jak powiedziałaby nasza bohaterka… W końcu ,,Strach ma wielkie…zęby”!

23.09 | 12:00, 16:00
Impart, sala teatralna
Czas trwania: 65 minut
Spektakl dla dzieci od 3 roku życia
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 23.09. o godz. 12:00 lub 16:00

 

SURGE Festival 2016

DONNA QUIXOTA
Pina Polar
Przezabawna historia Piny, właścicielki obwoźnego Antykwariatu „Sum”. Sprzedając wielkoformatowe książki przenosi się w świat fantazji literackiej, gdzie przedmioty zmieniają swoje przeznaczenie i wszystko jest możliwe. Jedną z jej książek jest „Don Kichot”. Pochłonięta historią Pina staje się Donną Quixota, która walczy ze stworzonym przez siebie wiatrakiem i stawia czoło nieszczęśliwemu zakończeniu z powieści hiszpańskiego autora.

24.09 | 11:00, 16:00
Barbara, ul. Świdnicka 8B
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 24.09. godz. 11:00 lub 16:00 

 

fot. Ela Grieshaber Toihaus Theater

K JAK KAMELEON
Toihaus Theater, Austria
Tancerka Ceren Oran przemknie przez kartki ogromnej i pełnej przygód książki-rozkładanki. Z każdą kolejną stroną z ciekawością zanurzy się w kolejne światy – w jednej chwili stanie na pustyni, w kolejnej brodzić będzie w śniegu. Wraz z aktorką Susanne Lipinski i publicznością, udadzą się w magiczną podróż przez dzikie, ekscytujące, poetyckie i nieustannie zmieniające się krajobrazy. Ich wyprawie towarzyszyć będzie niezwykła muzyka.

24.09 | godz. 10:00, 15:00
Impart, sala kameralna
Czas trwania: 30 minut
Dla dzieci w wieku 1,5-6 lat. Spektakl bez słów.
Bilety: 8/10 PLN
BRAK BILETÓW

 

mat. Divadlo Drak

OSTATNIA SZTUCZKA GEORGESA MÉLIÈSA
Teatr Drak, Czechy
Jak stać się nieśmiertelnym? Jest na to sposób! „Ostatnia sztuczka” to teatralny hołd dla świata magii, filmu i pomysłowości. Dzieci wejdą w świat Georgesa Mélièsa, francuskiego pioniera kinematografii, w którym nawet sama Śmierć może być bezsilna wobec nieograniczonej mocy wyobraźni, iluzji i pomysłowości. Spektakl formą wykonania nawiązuje do dzieł kina niemego.

24.09 | 12:00, 16:00
Impart, sala teatralna
Czas trwania: 60 minut
Spektakl dla dzieci od 9 roku życia. Spektakl bez słów.
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 24.09. o godz. 12:00 lub 16:00