29 września | 12:00 | Impart Centrum, Piłsudskiego 19
Teatr Lalek Guliwer (PL)
Dla dzieci od lat 6 | Czas trwania: około 65 min.

Kanwę przedstawienia stanowi opowiadanie „Przyjaciel Automateusza” ze zbioru „Bajki Robotów”. Fascynująca, mądra i dowcipna historia o przyjaźni jest interaktywną przygodą, która wciąga dzieci do lemowskiego świata fantazji. Przeniesiona na deski teatru literacka wizja przyszłości pobudza wyobraźnię dzieci, nie rezygnując przy tym z charakterystycznego dowcipu prozy Lema. Tragikomiczne rozmowy bohaterów spektaklu wywołują wśród widzów śmiech, a oryginalna scenografia wprowadza ich do świata techniki, gdzie teatr przedmiotu połączony jest z praktyczną lekcją fizyki. Historia Automateusza to przede wszystkim przypowieść o tym, że nawet bardzo małe szanse mają prawo czasem się spełnić, a wiara w niemożliwe ma sens.

 

Teatr Lalek Guliwer istnieje od 75 lat. Guliwer należy do najstarszych scen dla dzieci w Warszawie i w Polsce. Najważniejszym celem Guliwera jest tworzenie teatru, który odpowiada na współczesne wyzwania młodego człowieka i jego opiekunów, a także oferuje wysoką jakość artystyczną i funkcjonuje jako nowoczesna, aktywna instytucja kultury, wpisująca się w potrzeby mieszkańców stolicy. Teatr Lalek Guliwer od lat rozwija działalność w obszarze sztuki dla dzieci, podejmując liczne działania artystyczne i edukacyjne odpowiadające na problemy współczesnego widza.

 

Tworzymy teatr, który słucha i traktuje widzów jako inspirujących partnerów, angażuje się w działania artystyczno-społeczne, cechuje go otwartość na nowe inicjatywy i różnych odbiorców.