Ostatnie bilety na Dziecinadę!

Wydarzenia towarzyszące

Written by:

5. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci Dziecinada odbędzie się we Wrocławiu między 20 a 24 września. Odbywające się od 2013 roku we Wrocławiu wydarzenie to jedna z największych w Polsce imprez teatralnych skierowanych do najmłodszych odbiorców. Dla małych widzów to wspaniała okazja do zetknięcia się z międzynarodowym teatrem na najwyższym poziomie. Zostały ostatnie miejsca na poszczególne spektakle.

BAŚNIE LUDÓW ZIEMI
Aishi Ma
Przepiękne baśnie z całego świata dla osób w każdym wieku. Ludzie od zawsze gromadzili się, by słuchać opowieści, zasiadali przy ogniu i wsłuchując się w słowa przenosili w inne światy. Sztuka opowiadania znów staje się żywa w naszym społeczeństwie, baśń niesie naukę, prastarą mądrość i głębię, której jesteśmy spragnieni w dzisiejszych czasach. Aishi Ma, wędrowna baśniarka, zabierze widzów do magicznej krainy w której wysłuchają niezwykłych opowieści ludów z całego świata.
To propozycja dla nieco starszej widowni i dorosłych, gdyż spotkanie ma charakter bardzo spokojny, wręcz medytacyjny, nastrojowy. Baśnie nawiązują do głębi, są formą medytacji, tylko dla dzieci, które dobrze czują się w przestrzeni ciszy. Jeżeli nie jesteście przekonani, czy Wasze dziecko dobrze się poczuje w takiej sytuacji, warto to sprawdzić przy pomocy baśni w wersji audio, które są dostępne online na stronie: TUTAJ.

22.09 | 18:00
Klub Proza, Przejście Garncarskie 2
Czas trwania: 120 minut
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 22.09. o 18:00

CZŁOWIEK ZWANY ROLEX
Teatergruppen Batida, Dania
Przeznaczona dla nieco starszego widza czarna komedia muzyczna. Żywiołowa opowieść o zadufanym w sobie dyktatorze, artyście, który zaprzedał swoją duszę, o bezgranicznej miłości młodej kobiety, hałaśliwej rodzinie miłośników muzyki i samotnym, nieszczęśliwym chłopcu. Energiczna muzyka grana na żywo, dużo humoru i korowód barwnych postaci pomoże dzieciakom lepiej zrozumieć, czym był i jak skończył się komunizm.

22.09 | 10:30, 17:00
Impart, sala teatralna, ul. Mazowiecka 17
Czas trwania: 75 minut
Dla dzieci od 12 roku życia. Spektakl w języku angielskim z polskimi napisami.
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 22.09. o godz. 10:30 lub 17:00

 

OSTATNIA SZTUCZKA GEORGESA MÉLIÈSA
Teatr Drak, Czechy
Jak stać się nieśmiertelnym? Jest na to sposób! „Ostatnia sztuczka” to teatralny hołd dla świata magii, filmu i pomysłowości. Dzieci wejdą w świat Georgesa Mélièsa, francuskiego pioniera kinematografii, w którym nawet sama Śmierć może być bezsilna wobec nieograniczonej mocy wyobraźni, iluzji i pomysłowości. Spektakl formą wykonania nawiązuje do dzieł kina niemego.

24.09 | 12:00, 16:00
Impart, sala teatralna
Czas trwania: 60 minut
Spektakl dla dzieci od 9 roku życia. Spektakl bez słów.
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 24.09. o godz. 12:00 lub 16:00

 

Strach ma wielkie zęby (fot. Ireneusz Maciejewski)

STRACH MA WIELKIE… ZĘBY
Baj Pomorski z Torunia
Główną bohaterką przedstawienia jest malutka Mysz o wielkim i mężnym sercu. Z powodu swoich rozmiarów czuje się ignorowana przez pozostałe zwierzęta z lasu. Jedną odważną decyzją postanawia zmienić ten stan rzeczy, przy okazji wpływając na życie swoich przyjaciół. Na scenie pojawią się też m.in. dobry ziomek Borsuk, ciekawska plotkara Sroka czy znerwicowana i pedantyczna Sarna. Przedstawienie ,,pachnie jodełką”, bowiem elementy scenografii pochodzą z prawdziwego lasu. Nie zabraknie też także domieszki ,,hollolu”, jak powiedziałaby nasza bohaterka… W końcu ,,Strach ma wielkie…zęby”!

23.09 | 12:00, 16:00
Impart, sala teatralna
Czas trwania: 65 minut
Spektakl dla dzieci od 3 roku życia
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 23.09. o godz. 12:00 lub 16:00

 

Conflux: SURGE Festival 2016

DONNA QUIXOTA
Pina Polar
Przezabawna historia Piny, właścicielki obwoźnego Antykwariatu „Sum”. Sprzedając wielkoformatowe książki przenosi się w świat fantazji literackiej, gdzie przedmioty zmieniają swoje przeznaczenie i wszystko jest możliwe. Jedną z jej książek jest „Don Kichot”. Pochłonięta historią Pina staje się Donną Quixota, która walczy ze stworzonym przez siebie wiatrakiem i stawia czoło nieszczęśliwemu zakończeniu z powieści hiszpańskiego autora.

24.09 | 11:00, 16:00
Barbara, ul. Świdnicka 8B
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 24.09. godz. 11:00 lub 16:00 

 

 

MAŁE NIEBIESKIE I MAŁE ŻÓŁTE
Teatra Lalek Maribor, Słowenia
Pełna wesołych barw i kształtów opowieść dla młodszych uczestników festiwalu. Dwójka najlepszych przyjaciół – Małe niebieskie i Małe żółte, razem bawią się i chodzą do szkoły. Pewnego dnia przyjaciele zderzają się i zmieniają kolor na zielony… Odmieniona para wraca do swoich domów, gdzie nikt ich nie poznaje. Czy morze wylanych łez pozwoli im to zmienić? Poprzez dynamiczne oddziaływanie kolorów, publiczność również zmierzy się z wieloma ważnymi pytaniami na temat innych oraz samych siebie.

23.09 | 14:00, 17:00
Impart, sala kameralna, ul. Mazowiecka 17
Czas trwania: 45 minut
Dla dzieci od 3 roku życia
Bilety: 8/10 PLN
Kup bilet: 23.09. o godz. 14:00 lub 17:00

Do zobaczenia w teatrze!