7 października, 13:00
Plener na Brochowie (Fotoplastykon), ul. Koreańska 1

Bill Bombadill + warsztaty

Bill Bombadill to tajemniczy wędrowiec, którego niezwykłe umiejętności zachwycają publiczność na całym świecie. Jego specjalnością jest żonglowanie, ale nie stroni też od akrobatycznych popisów, pantomimy i rozśmieszających gagów. Billa najbardziej uwielbiają dzieci, które mogą uczestniczyć w jego występie. Show bawi, rozśmiesza, ciekawi, wzbudza zachwyt, a czasami sprawia, że na plecach pojawiają się dreszcze.

Teatr Haliganda (Słowacja): „Mały Chłopiec TOTO z prehistorii” + warsztaty

Interaktywne przedstawienie o małym, odważnym chłopcu – łowcy mamutów żyjącym przed wieloma stuleciami. Podczas spektaklu widzowie poznają ciekawostki z życia prehistorycznego dziecka, ale też dzieje instrumentów muzycznych, które powstały z rzeczy używanych przez ludzi do zupełnie innych celów. Dzieci grają w tym spektaklu razem z aktorami. Po przedstawieniu przewidziany jest warsztat dla dzieci i dorosłych z gry na szamańskich, pierwotnych instrumentach.

TeatRegeneracja „Daleko, daleko stąd” [5–9 lat]

Jaś jest chłopcem, który lubi bujać w obłokach i wymyślać nieprawdziwie historie. Ponadto, kiedy trzeba przyznać się do winy, nasz bohater zawsze twierdzi, że nie zrobił nic złego – nie schował koleżance ołówka, to kolega zaczepiał go pierwszy, a zadanie domowe zjadł mu pies. Bezsilni rodzice opowiadają Jasiowi historię o krainie „Daleko, daleko stąd”, gdzie trafiają osoby niemówiące prawdy. Rządzi tam Wielka Izaura. Ostrzegają chłopca, że jeżeli nie zmieni swojego postępowania, może się tam znaleźć. Jaś, nie traktując poważnie przestrogi rodziców, gorzko przekonuje się, że jednak mówili oni prawdę – trafia do krainy o nazwie Daleko. Jak poradzi sobie w tajemniczej i magicznej przestrzeni, w której króluje Wielka Izaura? Jakie zadania przygotowała dla chłopca? Jakie inne postaci przebywają w Daleko? Czy Jasiowi uda się w ogóle wrócić do domu?

Cichy Teatr „Tobi Show” [3–103 lat]

Tobi to postać, która potrafi wciągnąć widzów w świat magii. Pokaz składa się z serii interesujących etiud, do których Clown zaprasza swoją publiczność. Wszystko co ma dla swoich widzów mieści się w jego czarodziejskiej walizce.  Poczynając do żonglerki piłkami, maczugami, aż do mrożącej krew w żyłach próby z nożami. Potrafi też wyczarować z kapelusza kulę i za sprawą swych zdolności zobaczyć co nas czeka. Tobi po świecie podróżuje na magicznym jednokołowym rowerze, ale żeby wyruszyć w drogę potrzebuje pomocy publiczności.