30 września | od 12:00 | Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska 184
Sister in the game:

Nauka przez gry-czy to możliwe?

Planszówki  przeżywają ostatnio swój renesans, my wiemy dlaczego, zajmujemy się nimi od dawna i wcale nas to nie dziwi, gry stołowe mają wiele walorów, przede wszystkim pomagają w kształtowaniu  kompetencji miękkich, czyli tych, które w XXI wieku są nam najbardziej potrzebne, a nie da się ich nauczyć z książek, trzeba je ćwiczyć regularnie. Na warsztatach pragniemy zaprezentować gry, które między innymi kształtują logiczne myślenie, rozwijają kreatywność, pomagają  w budowaniu relacji, uczą współpracy i rozwiązywanie problemów.

Na warsztatach pragniemy zaprezentować 3 gry,  (2 z nich stworzyłyśmy same), na których będą opierać się 3 zadania do wykonania. Chcemy pokazać siłę planszówek, na własnej skórze będzie można przekonać się jak to działa i dlaczego warto grać.

 wiek: 5+

Planeta Robotów:
Kreatywna Strefa Budowania Lego

Kreatywna strefa BUDOWANIA LEGO jest idealną propozycja dla najmłodszych. To wyznaczona piankowymi puzzlami strefa, w której znajdują się stoiska do budowania konstrukcji z klocków, puchate maskotki, kolorowe pufy, mini stoliki, kolejka sterowana na pilota oraz ogromne pudełka pełne LEGO! Do budowy używamy nie tylko klasycznych klocków, ale również LEGO Duplo i Soft (wielkie klocki), co zapewnia świetną zabawę zarówno starszym, jak i najmłodszym dzieciom.

Nasi kreatywni animatorzy zadbają o to, żeby w kolorowej strefie nawet na chwilę nie zagościła nuda! Wspólnie zbudujemy wielkie miasta, zamki dla księżniczek i książąt, budowle w tematyce Minecraft, ułożymy mega domino oraz wiele innych!

Zajęcia Robotyczne

Przy tym stanowisku uczestnicy dowiedzą się, że robot to mechaniczne urządzenie wykonujące automatyczne zadania, które może być sterowane przez człowieka, program lub zbiór reguł. Skupią się na zasadach działania robotów, programowaniu, zasilaniu, ruchu. Uczestnicy będą mieli okazję zbudować swojego własnego robota, używając różnych elementów, takich jak silniki i czujniki, a także będą uczyć się podłączać je do centralnego komputera – kostki. Po owocnym konstruowaniu przyjdzie czas na zabawę! Uczestnicy będą mogli wykorzystać zbudowane roboty w praktyce i sprawdzić możliwości robota na tematycznej macie. Wezmą udział w Zawodach SUMO robotów – Uczestnicy zmierzą się w pojedynku. Wygrywa ten robot, który nie wyjedzie poza wyznaczoną arenę lub unieruchomi swojego przeciwnika.

Rodzic Lider:

W przestrzeni rodzic-lider dzieci znajdą kreatywne pomysły na zabawy, które pomogą im lepiej poznać siebie samych. Nie zabraknie pomocy edukacyjnych, które pomagają budować wiarę w siebie i swoje kompetencje. Każdy, kto do nas zajrzy może liczyć na dobre słowo- bowiem słowa mają moc, a to, co dziś mówimy do dzieci jutro stanie się ich wewnętrznym głosem. 

Gerelis: (szkoła językowa)
  • Warszaty językowe tematyczne z native speakerami j. angielskiego i niemieckiego (oparte na flash cards i rekwizytach)

 

  • Warsztaty tworzenia z masy solnej – dzieci będą miały możliwość wykazać się swoją kreatywnością, tworząc wyjątkowe i oryginalne prace z masy solnej. To doskonała okazja do rozwijania zdolności manualnych i wyobraźni.

 

  • Gry i zabawy – Przygotowaliśmy wiele ciekawych gier i zabaw, które zagwarantują mnóstwo radości, śmiechu i wspaniałej zabawy. Będziecie mieli okazję spędzić czas razem, integrować się i budować piękne relacje.

 

  • Malowanie buziek niech wyobraźnia dzieciaków stanie się rzeczywistością, a na ich twarzach rozkwitną najpiękniejsze wzory.

 

  • Zaplatanie kolorowych warkoczyków – dzieci będą miały możliwość ozdobienia swoich włosów pięknymi, kolorowymi warkoczykami. To wspaniała okazja, aby stworzyć modowe stylizacje i poczuć się wyjątkowo.

 

Wszystkie atrakcje programu Gerelis the Language School of Wrocław będą prowadzone przez wykwalifikowanych native speakerów. Dzięki temu, dzieci będą miały nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na poznawanie języka angielskiego w sposób naturalny i przyjemny.

Swim and fun: (szkoła pływania)

Hej załoga! Szkoła Pływania Swim&Fun zapewni nam moc atrakcji w plenerze!

  • Już 30. września każdy uczestnik festiwalu będzie mógł zmierzyć się wkrótkich zawodach na czas i wygrać super nagrody 
  • Ale to nie wszystko! W specjalnym, magicznym basenie będzie możnawyłowić balon z unikatową wróżbą pływacką Brzmi tajemniczo? 
  • A co powiecie na szansę na zrobienie sobie super zdjęcia w specjalnejramce Swim&Fun? Do zobaczenia! 
Fundacja PROM

Zapraszamy do zabaw prowadzonych przez międzynarodowych wolontariuszy – to nie tylko dobra zabawa, ale także okazja do poznania różnych kultur i podstawowych słów w różnych językach.

Działania będą obejmować gry językowe, tradycyjne tańce z różnych krajów, fakty na temat różnych kultur i kuchni, gry z mapą Europy. Od 2004 roku Fundacja Prom działa na rzecz integracji dzieci i młodych ludzi ze środowisk defaworyzowanych i wspiera integrację społeczności romskiej. Od 2009 roku Fundacja zaczęła gościć międzynarodowych wolontariuszy z i spoza Unii Europejskiej w naszej świetlicy dla dzieci, przedszkolach i demokratycznych szkołach podstawowych we Wrocławiu.

Wystawa „Wrocław 1945-2016”

Wystawa jest opowieścią o powojennych losach miasta i jego mieszkańców, którzy przybywszy z różnych stron Polski i Kresów od nowa tworzyli społeczną, kulturową i naukową tkankę miasta. Scenograficzna, interaktywna i multimedialna wystawa wzbogacona jest tysiącami zdjęć, materiałami audio-video oraz oryginalnymi i wyjątkowymi eksponatami. Zwiedzający mogą m.in. wysłuchać relacji świadków historii, wystartować w Wyścigu Pokoju, podpisać się pod Orędziem biskupów polskich do biskupów niemieckich, sprawdzić co trzymał w szufladzie Tadeusz Różewicz czy wejść w rolę opozycyjnego drukarza.

Centrum Zajezdnia to miejsce nowoczesnych wystaw historycznych, projektów edukacyjnych i kulturalnych. Wystawa główna zaaranżowana w hali zajezdni jest poświęcona całej powojennej historii Wrocławia, Dolnego Śląska i innych regionów włączonych do Polski w wyniku II wojny światowej. W tworzeniu wystaw wykorzystywane są najnowocześniejsze i innowacyjne techniki ekspozycyjne, atrakcyjne i angażujące zwiedzających.

Wystawa będzie dostępna dla uczestników festiwalu w cenie biletu.

Ostatnie wejście o godzinie 19:00.

Klocki Linden

Nie możemy doczekać się, aby zabrać was do świata tysięcy drewnianych klocków konstrukcyjnych prosto z Wrocławia

Od lat tworzymy dla Was unikalne, trwałe i bezpieczne produkty, które stanowią świetną alternatywę dla plastikowych zabawek.

Na to wyjątkowe wydarzenie przygotowaliśmy dla was wielki plac zabaw z dziesiątkami tysięcy drewnianych klocków, rodzinnymi konkursami i wyzwaniami konstrukcyjnymi.

Klocki z drewna są idealnie wyważone, więc nawet bardzo wysokie konstrukcje i budowle będą stabilne.

Nie potrzebujemy kleju.

Będziecie mieli okazję poczuć je wszystkimi zmysłami.

Klocki drewniane integrują całą rodzinę: budują wspólnie rodzice, dziadkowie i dzieci.

Wszyscy wciągają się w kreatywną zabawę Z Klockami Linden ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Motorpol Wrocław

Samochód do pokolorowania ponownie przyjeżdża na Dziecinadę!

Interesująca, nie tylko fanów motoryzacji, ekspozycja samochodu? W pełnym magii świecie teatru wszystko jest możliwe. Po raz kolejny, partner motoryzacyjny naszych festiwali, zmienia prezentację czterokołowego pojazdu w niezwykłą przygodę dla naszych najmłodszych odbiorców.

Motorpol Wrocław udostępni dzieciom możliwość pomalowania farbkami prawdziwego (specjalnie zabezpieczonego – bez paniki) samochodu, pozwalając stworzyć kolorowe, niepowtarzalne auto.

Samochód zostanie zaparkowany na placu przed Centrum Historii Zajezdnia, w trakcie plenerowej części wydarzenia, w sobotę 30 września 2023 roku.

Ekipę Motorpolu Wrocław będziecie mogli spotkać również przed wybranymi spektaklami w Impart Centrum.

Motorpol Wrocław – przestrzeń dobrych wyborów. To tu zabierzemy Cię w emocjonującą podróż jaką jest zakup nowego samochodu. Umożliwimy porównanie ponad 50 modeli aut osobowych i dostawczych marek VW, SEAT, CUPRA i ŠKODA. Również tych z napędami hybrydowymi i elektrycznymi. Dla Twojej wygody zapewniamy kompleksową obsługę na każdym etapie użytkowania pojazdu. Doradzamy, pomagamy w uzyskaniu finansowania, oferujemy ubezpieczenia, przeprowadzamy przeglądy okresowe i rejestracyjne. A w razie nieoczekiwanego zdarzenia drogowego oferujemy usługi profesjonalnego działu blacharsko-lakierniczego. Dajemy przestrzeń do podjęcia dobrych decyzji.

Zespół autoryzowanych salonów i serwisów VW, SEAT, CUPRA  i ŠKODA Motorpol Wrocław jest do Twojej dyspozycji.

Zapraszamy na aleję Karkonoską 81

 

Panato Sito

Zapraszamy Wszystkich do niezwykłego wydarzenia – sitodruku na żywo wraz z Panato Sito!

Czekają na Was dwie fantastyczne grafiki, które będziecie mogli sobie odbić na Waszych ulubionych ubraniach i torbach.

Przynieście ze sobą jasne koszulki, bluzki, sukienki lub inne materiały by ozdobić je wielobarwnym nadrukiem. Jeśli jednak nie macie ze sobą koszulek ani toreb, nie martwcie się! Będziemy mieć w sprzedaży bawełniane torby za jedyne 5 zł, które będziecie mogli zakupić na miejscu.

Do zobaczenia