PROGRAM GŁÓWNY

4 października

9:00 i 12:00

sala kameralna, Impart

Teatr Wariate: „Eliksir mądrości” [6+]

W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu Zofia – gosposia, która oprócz wielkiego serca ma także niezwykłą umiejętność psucia wszystkiego, czego się tylko dotknie. Trudno się zatem dziwić, że żaden z wynalazków Profesora nie działa jak należy. Naukowiec – zdruzgotany i przeświadczony o swoim braku talentu – postanawia wreszcie wyhodować Sztuczną Inteligencję, czyli Mózg. Chce wydobyć z niego Eliksir Mądrości, dzięki któremu jego umysł mógłby zabłysnąć genialną twórczą inwencją. Jednak zadanie wcale nie jest łatwe, nawet przy użyciu starego wynalazku Profesora – Wielofunkcyjnego Robota Kuchennego o imieniu Albert. Bo cóż może poczciwy Albert, gdy jak zwykle we wszystko miesza się Zofia? Mózg jak orzeszek, ptasi móżdżek – to etapy dalekie od doskonałości… Czy Profesorowi uda się osiągnąć upragniony cel?

„Eliksir mądrości” próbuje zachęcić młodych widzów do twórczych poszukiwań. Nie brak w nim dobrej zabawy, ale i refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze. To pełen humoru ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas.

———

9:30 i 11:30

Barbara

Teatr Dzieci Miłość: „Klaudek i Klaudynka” [4–8 lat]

Spektakl interaktywny, w którym dwie postaci – Klaudek i Klaudynka rywalizują między sobą o uwagę i sympatię dzieci, prześcigając się w najbardziej szalonych i zaskakujących zabawach oraz animacjach z publicznością. W końcu jednak zaprzyjaźniają się ze sobą i w rezultacie łączą siły, aby wspólnie zachęcać dzieci do działania na scenie. Podczas wydarzenia nie tylko bohaterzy są kreatorami scenicznej rzeczywistości, ale także dzieci mogą wykazać się pomysłami i odwagą w wymyślaniu spontanicznych zabaw.

———

10:30 i 17:30

sala teatralna, Impart

Teatr Baj Pomorski w Toruniu: „Pan Lampa” [7+]

W pewnym starym domu, zwanym Domczyskiem, mieszkał Pan Lampa ze swoją przyjaciółką Piesą. Od kiedy głowa Lampy zaczęła świecić, w mieszkaniu zaczęli pojawiać się dziwni goście. Wśród nich pani Straszyńska, uwielbiająca wzbudzać strach we wszystkich dzieciach; państwo Bałagańscy, którzy swój ład widzą w wielkim nieporządku; a także Wścieklak żywiący się złością i kłótnią. Każde z nich przychodzi ze swoją życiową prawdą, by razem z Lampą i Piesą przeżyć wspólnie ,,piękny kawałek dnia”. To właśnie w Domczysku wszyscy ci wyrzutkowie znajdują swoje miejsce… Nikt z nas nie jest wszak skazany na samotność. Nawet, gdy nadchodzi ciemność.

Zapraszamy na ciepłą, humorystyczną opowieść wyreżyserowaną przez Punch Mamę. Całość zostanie rozegrana w plastycznej, mobilnej scenografii, którą uzupełnią efektowne triki rodem ze sztuki cyrkowej. Czy pójdziecie za blaskiem ,,Pana Lampy”?

Spektakl Teatru ,,Baj Pomorski” jest oparty na tekście uznanej dramatopisarki Maliny Prześlugi, wyróżnionym III nagrodą w 27. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w 2016 roku.

Premiera spektaklu miała miejsce 30 września 2018.

———

11:00 i 17:30

Ośrodek Kultury ze Sceną „Teatr na Bruku”

Teatr na Bruku: „Charlie pomywaczem” [5–105 lat]

Interaktywny spektakl inspirowany postacią Charliego Chaplina stanowi bazę dla dalszego przybliżania tzw. „świata wartości i sztuki” zawartego zarówno w słynnych filmach Chaplina, jak i w innej formie. Poezja, optymizm, radość, otwartość na kontakt z innymi (widzami dziecięcymi i partnerami), humor, zaskakujące zwroty akcji, gonitwy, przekomarzania się pary głównych, choć opozycyjnych bohaterów: wolnego, beztroskiego Klauna i Policjanta reprezentującego porządek, ale i schematyczność czy brak fantazji…

———

5 października (piątek)

9:00 i 11:30

sala kameralna, Impart

Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI: „Księżycowe opowieści” [2–102 lat]

UWAGA! SPEKTAKL WYPRZEDANY.

Wszyscy jesteśmy Kosmicznymi Podróżnikami. Od najmłodszych lat otacza nas „kosmos” naszego domu, podwórka, przedszkola, szkoły i jeszcze ten Przeogromny Wszechświat wysoko nad naszymi głowami, który wyłania się gwieździstą nocą. Podczas codziennej Kosmicznej Podróży wciąż zadajemy sobie pytania: dlaczego, po co, jak, skąd? Czym jest mądrość, miłość, wolność? Czy warto być dobrym, jak być szczęśliwym?

W spektaklu „Księżycowe opowieści” przedstawiamy pięć pięknych historii filozoficznych pochodzących z różnych kultur. Jest tu bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i jedna z dalekiego Nepalu. Każda, zilustrowana przepiękną scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej, zadaje uniwersalne pytania i w mądry, a jednocześnie zabawny, ciepły i przystępny dla najmłodszych widzów sposób odpowiada na nie.

———

10:30 i 17:30

sala teatralna, Impart

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu: „Piotruś Pan” [6+]

„Piotruś Pan” to klasyka literatury dziecięcej. Któż nie zna przygód chłopca, który postanowił nigdy nie dorastać? Kto z nas nie tęskni za życiem w Nibylandii ­– fantastycznej krainie stworzonej przez nieposkromioną dziecięcą wyobraźnię? W tym beztroskim świecie dzieciństwa czas nie przemija, a życie jest nieustającą przygodą. Towarzyszami przygód Piotrusia jest grupa Zagubionych Chłopców, wróżka Dzwoneczek oraz Wendy – dziewczynka, którą Piotruś Pan zabiera do Nibylandii… Jednak nawet w tej szczęśliwej krainie czyhają niebezpieczeństwa: bohaterowie będą musieli zmierzyć się z piratami pod wodzą strasznego Kapitana Haka…

Niezaprzeczalnym atutem spektaklu jest różnorodność środków artystycznego wyrazu.
W przedstawieniu znajdziemy elementy teatru lalkowego, teatru formy i teatru cieni oraz zapadające w pamięć piosenki. „Piotruś Pan” to spektakl familijny, na który zapraszamy całe rodziny. Przedstawienie jest pochwałą nieokiełznanej wyobraźni. Uczy dzieci, że czasem warto zachować się odpowiedzialnie i dojrzale, a ich rodziców – by pielęgnować w sobie dziecko. Bo nie ma lepszej płaszczyzny do dialogu niż wspólna zabawa.

UWAGA! Spektakl o 10:30 z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją.

———

11:00 i 17:30

Ośrodek Kultury ze Sceną „Teatr na Bruku”

Teatr na Bruku: „Fotograf” [spektakl familijny] + warsztaty “ABC aktora”

Przedstawienie w konwencji niemego kina. Atelier fotograficzne w stylu retro i jego fotograf czytający w myślach widzów-klientów, by spełnić ich wszystkie życzenia, kimkolwiek są (kobietą, mężczyzną, dzieckiem). Wszystko się może zdarzyć – pojawiają się słynne postacie filmowe i baśniowe, atrakcyjne pejzaże. Dramaturgia spektaklu zakłada udział widza w przedstawieniu, który staje się aktorem. Finezję i czar działania fotografa burzy zagadkowy asystent…

———

17:00

Barbara

Novy Ruch Teatr: „Ciao Ciało!” [05 lat] + warsztaty  

UWAGA! SPEKTAKL WYPRZEDANY.

„Ciao Ciało!” to pełna przygód historia o odkrywaniu swojego ciała i niepohamowanej potrzebie ruchu. Ręce?! Do czego służą ręce? Nogi?! A nawet dwie nogi! Co można robić (z) nogami? Co kryje się w dziurkach od nosa? Ciało staje się w tej historii zarazem placem zabaw, jak i dziwnym niezbadanym mechanizmem. Lekka forma taneczno-pantomimiczna w przyjaznej przestrzeni, z autorską muzyką to to, co w „Ciało! Ciało” nie pozwoli dzieciom nawet na chwilę oderwać wzroku od sceny.

Nieodłącznym elementem „Ciao Ciało!” są warsztaty teatralno-ruchowe dla dzieci i rodziców odbywające się po przedstawieniu. Uwaga! Spektakl wzmaga odwagę, ciekawość świata i rozwija wyobraźnię. Pamiętajcie o wygodnym stroju dla siebie i swoich „najnajów”, żebyście mogli komfortowo turlać się i bawić z nami w czasie warsztatów.

“Ciao Ciało!” powstało w ramach Dotknij Teatru Łódź 2018 i jest finansowane ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

———

6 października (sobota)

10:30 i 16:00

sala teatralna, Impart

Teater Minsk (Dania): „Niebo” [1,55 lat]

UWAGA! SPEKTAKL WYPRZEDANY.

Połóż się, spójrz w niebo przez palce!

Czy widzisz świat do góry nogami? Czy słyszysz gwiazdy?

Dwie tancerki zabierają najmłodszych widzów w prawdziwą podniebną podróż. Sprawiają, że wszystko wokół zaczyna wirować, a miękkie chmurki i samoloty są (dosłownie) na wyciągnięcie ręki. Językiem ciała są w stanie przywołać delikatny, szepczący wiatr, ale też złowrogą ciszę przed burzą. Całości dopełnia nastrojowa muzyka i delikatna scenografia.

———

11:00 i 17:00

Proza

Teatergruppen Batida (Dania): „Solo dla dwóch” [5+]

Dyrygent czeka niecierpliwie, podczas gdy każdy członek The Sweet Seven Magic Orchestra dzwoni z informacją, że nie dotrze na koncert. Początkowo zrozpaczony, postanawia dobrze wykorzystać tę sytuację. Zagra ­– skomponowany w sekrecie – solowy koncert na trąbkę, który na pewno uczyni go sławnym. Gdy jest gotowy rozpocząć, niespodziewanie pojawia się jeden członek zespołu – najmniej utalentowany i najgorzej rokujący muzyk, który myśli jedynie o piłce nożnej. To może się skończyć tylko katastrofą… i tak się kończy. Jednak okazuje się, że tych dwóch muzyków ma więcej wspólnego, niż im się wydaje.

———

12:00 i 17:30

sala kameralna, Impart

Sofie Krog Teater (Dania): „Diva” [10+]

W głębi mrocznego i niezwykłego kabaretu krzyżują się ścieżki życia pięknej diwy, lokaja ze złamanym sercem, złośliwego asystenta laboratoryjnego i szalonego naukowca. Widzowie, obserwując bohaterów przeżywających niefortunną noc, która może być ich ostatnią, zostają wciągnięci w wir tajemnic skrywanych przez mury kabaretu. „Diva” to wyjątkowy przykład zręczności oraz pokaz umiejętności utalentowanej lalkarki Sofie Krog, która kieruje całą akcją na wielu scenach ze środka małego, obrotowego teatru.

———

7 października (niedziela)

10:30 i 15:00

sala kameralna, Impart

Studio Teatralne BLUM: „Jak po sznurku” [1,55 lat]

UWAGA! SPEKTAKL WYPRZEDANY.

 „To na dole jest z pisaku. To na górze jest z nieba.” (Krystyna Miłobędzka)

Prowadzi tam droga. Prosta albo kręta.

Idzie lub biegnie? Łączy czy oddziela? Przecina. Plącze. Czasami zawraca. Znika i pojawia się znowu. Zostawia ślad. Droga ode mnie do ciebie.

Droga do domu.

———

16:30

sala teatralna, Impart

Circus Younak (Słowacja): „Younak” [spektakl familijny]

UWAGA! SPEKTAKL WYPRZEDANY.

Jedyne w swoim rodzaju, niezwykle efektowne połączenie teatru, cyrku i folkloru – pierwsze przedstawienie współczesnego cyrku na Słowacji łączy tradycyjne i nowoczesne podejście do współczesnego teatru. Historia zainspirowana jest prawdziwą postacią Juraja Jánošíka, który został reprezentantem walki o wolność małego narodu zdominowanego przez potężną monarchię austriacką około 1707 roku. Legenda głosi, że Jánošík rabował bogatych i oddawał łupy biednym. Był złodziejem czy bohaterem? Inspirowana cyrkiem i starożytnym folklorem komedia teatralna niszczy stereotypy i bariery, przy okazji dostarczając niesamowitych wrażeń.

 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE (wstęp wolny)

Przez cały czas trwania festiwalu zapraszamy do Teatralnej Krainy w Imparcie, gdzie pomiędzy spektaklami będzie można podszkolić warsztat aktorski, popracować z dramą i emocjami, rozwijać kreatywność, zbudować scenografię, pracować nad zadaniami grupowymi czy po prostu dobrze się bawić.

 

4 października

16:00, Impart (sala nr 13)

Warsztaty tworzenia wielkich latawców z Fundacją Go’n’Act

Stworzone podczas zajęć wielkie, kolorowe latawce, uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą. Warsztaty dla dzieci od lat sześciuodbędą się w ramach projektu „Międzynarodowe gry podwórkowe”. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: projekty.gonact@gmail.com.

———

4–5 października

9:00–12:00, Impart (hol)

Konsultacje dla nauczycieli

Bezpłatne konsultacje dla nauczycieli z Joanną Mirecką, autorką książki „Dzieci pomysłowej mamy”. Tytułowa pomysłowa mama podpowie, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach i pokaże, jak kreatywnie pracować na lekcjach z książką.

———

4–7 października

9:00–19:00, Impart (galeria)

Wystawy

Podczas trwania festiwalu w galerii Impartu będzie można podziwiać dwie wyjątkowe wystawy. „Siła i wsparcie, czyli niezwykli bohaterowie Przylądka Nadziei”, to zbiór prac artystycznych podopiecznych wrocławskiej klinki Przylądek Nadziei. Natomiast dzieci z przedszkola nr 43 „Kolorowe” we Wrocławiu zaprezentują własne interpretacje plakatów promujących tegoroczną „Dziecinadę”.

———

Pomiędzy spektaklami, Impart (hol)

Warsztaty Teatru Klinika Lalek: „Z wizytą u mistrza Gepetto”

Mistrz Gepetto bajkowy ojciec Pinokia (w tej roli wybitny polski scenograf Wiesław Drzewiecki) zabierze uczestników do swojej teatralnej pracowni, gdzie odbywać się będą warsztaty budowy i animacji lalek. Asystenci Mistrza Gepetto (aktorzy Teatru Klinika Lalek) prowadzić będą warsztaty teatralne pt. „Zabawy dzieci w teatr”, podczas których zaprezentują alchemię tworzenia teatru.

———

Pomiędzy spektaklami popołudniowymi, Impart (hol)

The Shakespeare Photo Booth z Fundacją Aardvark Arts

A może tak zdjęcie z bardem we własnej osobie? Pomiędzy spektaklami zapraszamy do fotobudki na mini-warsztaty teatralne. Dzieci i dorośli ekspresowo nauczą się jednego ze znanych, szekspirowskich wersów i odegrają je, pozując do zdjęć pod wielką głową Szekspira. Przynieście swoje aparaty i nie zapomnijcie otagować publikowanych fotek hashtagiem: #dziecinada. Przy fotobudce będzie można także zaczerpnąć informacji na temat działalności Klubów Szekspirowskich dla dzieci we Wrocławiu.

———

5 października

10:00, Impart (sala nr 13)

Warsztaty pantomimy

Warsztaty zaprezentują możliwości wyrażania swoich emocji niewerbalnie ciałem i mimiką. Dodatkowymi zajęciami będzie nauczenie dzieci i młodzieży świadomości ruchu scenicznego i oswojenie się ze sceną.

Zajęcia poprowadzi Krzysztof Roszko – aktor mim, uczeń Henryka Tomaszewskiego, od ponad 25 lat pracujący we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, a także współpracujący z Teatrem Klinika Lalek oraz z Teatrem Sztuk. Pedagog, konsultant ruchu scenicznego i choreograf. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 12+. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: wiktorczyk.wiktoria@gmail.com

———

16:00, Impart (podwórko)

Międzykulturowe zabawy podwórkowe z Fundacją Go’n’Act

Klasy, zbijak, kapsle, guma, podchody, zabawa w chowanego… Pamiętacie? A zastanawialiście się, w co grali wasi rówieśnicy w Brazylii czy w Gruzji? Chcemy pokazać wam zabawy podwórkowe z różnych krajów. Wierzymy, że to świetny sposób na poznanie różnorodności i bogactwa kultur innych regionów świata. Czy może być lepsza okazja do wzajemnego poznania się niż wspólna zabawa? Razem z Fundacją Go’n’Act zapraszamy dzieci od lat sześciu na podwórkowe warsztaty wielokulturowe. Poznacie gry i zabawy m.in z Kazachstanu, Indii, Afganistanu, Iraku, Rumunii, Ekwadoru, Syrii, Pakistanu i z Ukrainy. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: projekty.gonact@gmail.com

———

6 października, 16:00
7 pa
ździernika, 15:00

Impart (sala nr 13)

Warsztaty dla rodziców „Jak budować głębokie relacje”

Bezpłatne warsztaty dla rodziców „Jak budować głębokie relacje” z Joanną Mirecką, autorką książki „Dzieci pomysłowej mamy”. Obowiązują zapisy pod adresem: asiamipomyslowamama@gmail.com

———

7 października

14:00, Impart (sala nr 13)

„Rozgrzewka z Szekspirem” – ćwiczenia teatralne

Najlepszym sposobem na nauczenie się języka jest robienie tego w ramach innych czynności. Podczas „Rozgrzewki z Szekspirem” dzieci w wieku 7–14 lat będą miały okazję wziąć udział w ćwiczeniach teatralnych, rozpoczynając od fizycznej i wokalnej rozgrzewki. Następnie każdy uczestnik otrzyma fragment tekstu i zmierzy się z jego tłumaczeniem oraz odpowiednim wykorzystaniem go w dzisiejszym świecie.

Zajęcia poprowadzi Seth Compton, dyrektor Fundacji Aardvark Arts. Do zabawy mogą zgłaszać się dzieci na każdym poziomie znajomości języka angielskiego. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: hello@aardvarkarts.org.

 

DZIECINADA W PLENERZE (wstęp wolny)

6 października

13:00

Plener na osiedlu GrabiszynGrabiszynek (Górka Skarbowców)

Teater Asterions Hus (Dania): „Romeo&Julia!”

Szekspir i największa w historii opowieść miłosna w ujęciu zespołu Asterions Hus, który stworzył poruszający, szybki i żartobliwy spektakl. 24 sceny, 24 uściski, 24 zmiany kierunku i 24 celebracje miłości – jej wielu twarzy i zakończeń. Fantastyczny tekst Szekspira, dzięki aktorom, przeistacza się w taniec robaków, zakochanych zapaśników sumo i balet w taczkach. Jeszcze nigdy dotąd nikt nie grał martwego w tak żywy sposób!

———

Teatr Haliganda (Słowacja): „Mały Chłopiec TOTO z prehistorii” + warsztaty

Interaktywne przedstawienie o małym, odważnym chłopcu – łowcy mamutów żyjącym przed wieloma stuleciami. Podczas spektaklu widzowie poznają ciekawostki z życia prehistorycznego dziecka, ale też dzieje instrumentów muzycznych, które powstały z rzeczy używanych przez ludzi do zupełnie innych celów. Dzieci grają w tym spektaklu razem z aktorami. Po przedstawieniu przewidziany jest warsztat dla dzieci i dorosłych z gry na szamańskich, pierwotnych instrumentach.

———

Teatr Haliganda (Słowacja): „Zagubione słońce” + warsztaty

Zagubiło się słoneczko! Na poszukiwania rusza mały aniołek. Czy słoneczko zaginęło na łące? Może w lesie, a może w jeziorze? Poszukajmy go razem z aniołkiem! Interaktywne, częściowo improwizowane przedstawienie z oryginalnymi, bezpiecznymi dla dzieci rekwizytami oraz bogato zdobionymi kostiumami. Spektakl, oprócz prostej historyjki, zawiera w sobie elementy edukacyjne – pokazuje różne środowiska, powietrze, wodę, ziemię i istoty tam mieszkające. Uczy także empatii, a co najważniejsze uruchamia wyobraźnię małych widzów, przy jednoczesnej doskonałej zabawie dorosłych. Muzyka do spektaklu grana jest na żywo – pojawiają się kije deszczowe, grzechotki, bębny, fujarki i wiele innych instrumentów. Spektakl płynnie przechodzi w warsztaty dla dzieci i rodziców, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, jak z prostych elementów i przedmiotów codziennego użytku można wyczarować magiczny świat baśni.

———

Klub Szekspirowski prezentuje „Sen nocy letniej”

Cały las przygotowuje się do kolejnego wesela królewskiego. Książę i Księżniczka Wróżek mają się pobrać… gdy tylko przestaną się kłócić. Grupa robotników bierze udział w kolejnych próbach sztuki i – jeśli przedstawienie ma być gotowe na wielki dzień – musi ze sobą współpracować. Klub Szekspirowski to grupa uczniów III i IV klasy, którzy zaadaptowali klasyczną historię autorstwa Szekspira, kierując ją do wszystkich grup wiekowych. Podczas tego procesu uczniowie udali się do miejsca narodzin barda w Stratford-upon-Avon, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat jego życia i historii.

Pomiędzy spektaklami będzie można zrobić sobie zdjęcie z samym Szekspirem. Każde dziecko otrzyma do nauczenia jeden ze słynnych cytatów Barda ze Stratford i możliwość sfotografowania się na tle jego ogromnej głowy.

———

Teatr Małe Mi oraz SZTUKiSZUM: „Księżycowe opowieści” + warsztaty

Warsztaty “Łapacze snów, łapacze opowieści” oraz ” Kosmiczne patyczaki” zostaną zrealizowane w wyniku synergii SZTUKiSZUM z Wędrownym Teatrem Lalek Małe Mi.  Tematycznie nawiązywać będą do przedstawienia teatralnego “Księżycowe Opowieści”. “, Oprócz wartości związanej z przyjemnością tworzenia lalek, każdy uczestnik będzie mógł nadać funkcję w naszym kosmicznym świecie, a następnie uczestniczyć we wspólnie zrealizowanej paradzie patyczaków. Efektem warsztatu „Łapacze snów, łapacze opowieści” jest stworzenie pięknej geometrycznej rzeźby, mają spełniać rolę edukacyjną: tworzenie i zapoznanie się ze sztuką jaką jest LAND ART oraz działanie proekologiczne – większość materiałów warsztatowych będzie z materiałów naturalnych (patyki, trawy etc.).

oraz

koncert zespołu Konusy

teatralne zabawy z Teatrem Klinika Lalek

występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 82 i 109

warsztaty teatralne, plastyczne, animacje

 ———

6 października

13:00, Ośrodek Kultury ze Sceną ,,Teatru Na Bruku”

Wielkie Teatralne Malowanie

W sobotę rano, na bruku Ołtaszyna stanie ogromna makieta budynku położonego przy ul. Pszczelarskiej 7. Dzieci razem z artystami będą wizualizować to, co może wydarzyć się w środku otwieranego właśnie Ośrodka Kultury. Inspiracją będą – towarzyszące powstawaniu muralu – happeningi teatralne, pokazy kuglarskie, spektakl w konwencji pantomimy “Drzewo” (o miłości i radości dawania, dzielenia się sobą), koncert “niespodzianka” i wiele innych atrakcji.

———

7 października

13:00, Plener na Brochowie (Fotoplastykon)

Bill Bombadill + warsztaty

Bill Bombadill to tajemniczy wędrowiec, którego niezwykłe umiejętności zachwycają publiczność na całym świecie. Jego specjalnością jest żonglowanie, ale nie stroni też od akrobatycznych popisów, pantomimy i rozśmieszających gagów. Billa najbardziej uwielbiają dzieci, które mogą uczestniczyć w jego występie. Show bawi, rozśmiesza, ciekawi, wzbudza zachwyt, a czasami sprawia, że na plecach pojawiają się dreszcze.

———

Teatr Haliganda (Słowacja): „Mały Chłopiec TOTO z prehistorii” + warsztaty

Interaktywne przedstawienie o małym, odważnym chłopcu – łowcy mamutów żyjącym przed wieloma stuleciami. Podczas spektaklu widzowie poznają ciekawostki z życia prehistorycznego dziecka, ale też dzieje instrumentów muzycznych, które powstały z rzeczy używanych przez ludzi do zupełnie innych celów. Dzieci grają w tym spektaklu razem z aktorami. Po przedstawieniu przewidziany jest warsztat dla dzieci i dorosłych z gry na szamańskich, pierwotnych instrumentach.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawa do zmian w programie.

 

Lokalizacje:

Impart, Mazowiecka 17

Ośrodek Kultury ze Sceną ,,Teatru Na Bruku”, Pszczelarska 7

Barbara, Świdnicka 8b

Proza, przejście Garncarskie 2

Górka Skarbowców, Racławicka 50

Fotoplastykon, Koreańska 1